DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 12 Haziran 2017, Pazartesi 18:40 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

C.Ü. REKTÖRÜ YEĞENLERİNİ MÜDÜR, AMİR ATAMIŞ….

Son günlerde gündeme gelen rektörler tarafından yapılan eş-akraba atamaları sonrasında, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rektörünün de yeğenlerini sekreter, müdür yaptığı ortaya çıktı.
 C.Ü. REKTÖRÜ YEĞENLERİNİ MÜDÜR, AMİR ATAMIŞ….

Başında olduğu üniversiteyi “eş, dost, akraba” müessesesi haline getirdiği iddia edilen bazı Rektörler bir türlü uslanmadığı, uslanmayacağı öne sürülüyor.

Üniversite Rektörlerinin eş, dost, akraba atamaları hız kesmeden sürüyor.

Bu kapsamda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Rektör Alim Yıldız’ın yakın çevresiyle doldu taşıyor. Rektörün yeğenleri, kuzenine kadar birçok yakını üniversitede çeşitli görevlere atandı, getirildi. Cumhuriyet Üniversitesi  Rektörlüğü'ne 15 Temmuz sonrası Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Alim Yıldız İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın üniversiteyi kısa süre içerisinde eş, dost ve aile üniversitesine çevirdiği iddia edildi. YÖK'ün üniversitede usulsüz uygulamalar yaptığı için hakkında inceleme başladığı iddia edilen Yıldız'nın pek çok üst düzey akademisyenin yakınlarını örneğin yardımcısı Mehmet Çimen’ın oğlunu önce doktora öğrencisi olarak aldığı hemen sonra araştırma görevlisi olarak aldığı ve 10’larca akrabasını, eşini, dostunu,  üniversite vakfına yerleştirdiği iddia ediliyor. Üniversitede önüne gelen “ben rektörün yeğeniyim” diye dolaştığı öne sürülüyor.

Şehirde esnaflık yapan, telefonculuk yapan liyakatsiz eş, dost hastaneye alınıyor. Daha neler neler!

Rektör Alim Yıldız şehirde çay ocağı işletmecisi, sahibi olan yeğeni Mehmet Sakar’ı Üniversite Vakfı Genel Koordinatörlüğüne (Müdür) yüksek maaş ile getirdi. Öte taraftan bir diğer öz yeğeni olan teknisyen Zafer Yıldız’ı Sosyal Bilimler Enstitüsüne sekreter olarak atadı.

Rektör Alim Yıldız ayrıca eş, dost, akrabasına yer, kadro açabilmek için hastane başta olmak üzere başmüdürü, müdürleri,  başhemşireleri, daire başkanlarını, okul sekreterini görevden uzaklaştırdığı, sürdüğü, kızağa çektiği mobbing ve türlü baskılar, sindirme, yıldırma politikaları uygulayarak bu personelin kurumdan gitmeleri veya emekli olmaları için uğraş verdiği edinilen bilgiler arasında.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı