Ziraat Türkiye Kupası'nda şampiyon Sivasspor
Sivas'ta Aşık Veysel'in ismi okuldan kaldırıldı
Mesut Dursun Ulusal ve Uluslararası Basında!
Haktan Dursun: “Hiç kimse sokak kabadayılığı yapmasın”
Bu haber 02 Ocak 2022, Pazar 09:23 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kış Aylarında Yaban Hayvanları Unutulmadı

Havaların soğuması ile birlikte beslenme sıkıntısı yaşayan yaban hayvanları unutulmadı. Sivas Valisi Salih Ayhan ve beraberindekiler, yaban hayvanlarının doğal ortamlarında desteklenmesi, kış şartlarında yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen doğaya yem bırakma faaliyetine katıldı.
Kış Aylarında Yaban Hayvanları Unutulmadı
Yem dağıtımının ardından açıklamada bulunan Vali Ayhan, doğayı beraber paylaştığımız hayvanlar için hayvan severlerle birlikte farkındalık oluşturmak için yem dağıtım programı düzlediklerini söyledi.

- Hayvanları Koruyalım ve Sevelim
Hayvanların unutulmaması gerektiğini kaydeden Vali Ayhan, "İnsanlar onların alanlarını giderek daraltmaktadır. Dolayısı ile bu daraltma hayvanları giderek sıkıntıya sokmakta. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü şuana kadar 11 tonun üzerinde yemi doğaya bıraktı. Bunların yanı sıra pazarlarda ki artıkları da alarak doğaya bırakmakta. ‘Haydi Jandarma’ ve ‘Haydi Emniyet’ birimlerimiz de bu hassasiyet ile hareket ediyor. Vatandaşlarımıza da sesleniyoruz. Sizler de hayvanlara sahip çıkın. Bu bizim asli görevimiz ama tek başıma yetmemiz mümkün değil. Bu bir toplumsal görevdir. Dünyada birlikte yaşıyorsak, bir birimize ihtiyacımız var. Hayvanları koruyalım ve sevelim. Destek veren herkese teşekkür ediyorum." dedi.
 
 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : Salih Ayhan Sivas
Diğer Haberler
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı