Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 07 Mart 2013, Perşembe 21:24 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'GÖNÜL ELÇİLERİ VE KORUYUCU AİLE PROJESİ' TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması, insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amacıyla Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Emine ERDOĞAN’ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN'in koordinasyonunda gerçekleştirilen 'Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesi' kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi.
'GÖNÜL ELÇİLERİ VE KORUYUCU AİLE PROJESİ' TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması, insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amacıyla Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Emine ERDOĞAN’ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN'in koordinasyonunda gerçekleştirilen 'Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesi' kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi.

Vali Zübeyir KEMELEK'in eşi Zehra KEMELEK'in Başkanlığında Büyük Otel'de gerçekleştirilen toplantıya; Zehra KEMELEK'in yanı sıra; Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İLTER'in eşi Nilüfer İLTER, Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ, Vali Yardımcısı Salih AYHAN (İl Özel İdaresi Genel Sekreteri)'ın eşi Zeynep AYHAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM, Gönül Elçisi Emekli Öğretmen Makbule ÖZBERK, ilgili protokol üyeleri ve eşleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM'ın 'Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesi' tanıtım filmi ve sunumu'nun ardından proje katılımcılarına verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Sayın Zehra KEMELEK, yaptığı konuşmada; “Bir çocuğun sevgi açlığı kadar acil, bir çocuğun şefkat ihtiyacı kadar mühim ve bir çocuğun bağlılığı kadar sahici ne olabilir bu dünyada? Yalnız bir çocukla kurulan dostluk kadar karşılığını bulan bir başka duygu var mıdır? Yılların biz yetişkinlere unutturduğu yaşama neşesini, var oluş saflığını çocuklar çok iyi tanır; tanır ve kendilerine sunulan sevgiyi çoğaltarak karşısındakine yansıtır. Onların gülümseyen yüzleri, ışıldayan gözleri biz yetişkinlere çok şey anlatır, çok şey öğretir. Çocuklara gösterdiğimiz özenden ve alâkadan, onlar kadar belki daha çok biz kazançlı çıkarız. Dünyaya katışıksız, temiz nazarlarla bakan gözlerinde bizi arındıran, gündelik kaygılarımızdan ve ince hesaplarımızdan ayıran parıltıyı yakalarız ve o parıltıda kendi yalın hâlimizi görürüz. Her çocuk, başta ailesi olmak üzere yakın ve uzak çevresinden aldığı sevgiyi, nefreti, mutluluğu ve acıyı kendi varlığında büyüterek geleceğe taşır. Onlara bugün verdiğimiz iyilikler, güzellikler yarın bize katlanarak dönecektir; tıpkı kötülükler ve yoksunluklar gibi. Eğer güzel bir gelecek istiyorsak, çocukların dünyasına girmeliyiz. Yalnızca kendi çocuklarımızın değil, bir aile ortamından uzakta, devletin himayesinde yaşayan çocukların dünyasına da girmeliyiz. O yavruları kendi ailemizin sıcaklığı, şefkatini yaşatıp, haftada bir, iki gün olsun sevgimizle, ilgimizle besleyebiliriz. Koruyucu aile projesi kapsamında, bir gönül elçisi olabilir, gönlümüzden kopan sevgiyi Yurtlarda kalan yavrularımızla paylaşabiliriz. Onların hayatında eksik olan yuva sıcaklığı ve aile ortamıdır. Ailelerimizi ve yuvalarımızı onlara açalım. Onların dünyalarına girelim ve orayı bir oyun bahçesine çevirelim. Bu konuda sizlerin de yapacağı katkının önemi büyük olacaktır. Değerli gönül elçilerimiz! Yürekten desteklerinizi bekliyoruz. Hepinize en derin saygı ve sevgilerimle." dedi.
 
İl Müdürü Zafer YILDIRIM'ın 'Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesi' kapsamında katılımcıları bilgilendirmesinin ardından 34 yıl boyunca Gönül Elçisi olarak görev yapan Emekli Öğretmen Makbule ÖZBERK de duygu ve düşüncelerini katılımcılara aktardı.
 

Konuşmaların ardından, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Didem Dirlik SEVİNÇ, 'Gönül Elçileri' ve 'Koruyucu Aile' ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Konu ile ilgili tanıtım filimlerinin de yer aldığı sunumunda Sosyal Hizmet Uzmanı Didem Dirlik SEVİNÇ; kamu kesimi ve toplum arasında gönüllü iletişimini güçlendirmek, toplumda gönüllülük kavramına yönelik bilinç oluşturmak, yerel düzeyde, karar mekanizmasındaki yetkililerde olumlu tutum ve davranış geliştirmek, gönüllülerin birim ve deneyimlerini aktarmaları için gerekli altyapıyı sağlamak, ilimizde 'Gönül Elçileri Projesi' ve 'Koruyucu Aile' hizmetinin tanıtımına önem verilmesi ve bu konuda yapılması gerekenler üzerinde durdu.

     Programda ayrıca, Vali Zübeyir KEMELEK'in eşi Sayın Zehra KEMELEK, daha sonra 34 yıl boyunca Gönül Elçisi olarak görev yapan Emekli Öğretmen Makbule ÖZBERK 'e plaket takdim etti ve bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.Programda, ayrıca Araştırmacı-Yazar Müjgân ÜÇER ve İşitme Engelliler Spor

Kulubü Başkanı Fatih ATAKUL'un da konu ile ilgili düşüncelerine yer verildi.
Katılımcıların konu ile ilgili sorularının Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM tarafından yanıtlanması ile devam eden program, katılımcıların konu ile ilgili duygu ve düşüncelerine yer verilmesinin ardından kokteyl programı ile sona erdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı