Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 21 Şubat 2013, Perşembe 19:28 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PİLOT OKUL SEÇİLEN 2 LİSE’DE ÖĞRENCİLER TABLET BİLGİSAYARA KAVUŞTU

Milli Eğitim Bakarlığı'nca yürütülen Fatih Projesi kapsamında Sivas'ta pilot okul olarak seçilen 2 okulun öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtıldı.
PİLOT OKUL SEÇİLEN 2 LİSE’DE ÖĞRENCİLER TABLET BİLGİSAYARA KAVUŞTU Milli Eğitim Bakarlığı'nca yürütülen Fatih Projesi kapsamında Sivas'ta pilot okul olarak seçilen 2 okulun öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtıldı.

 

Selçuk Anadolu Lisesi'nde düzenlenen törende konuşan Vali Vekili Necip Akman, Fatih Projesi'nin batı ülkelerinden önde bir uygulama olduğunu belirterek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Akman, ''Hayallerinizi büyük tutun. Hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bugün hayalleriniz artık bu projelerle veriliyor. O tabletler sizi rahatlıkla oralara ulaştırır. Hayallerinizi büyük tutun, yapabileceğinizden de endişe etmeyin. Asla kaygıya kapılmayın. Hem sanal dünyaya hem dijital dünyaya hem de reel dünyaya hakim olmak artık sizin elinizde'' diye konuştu.

Öğrencilere bilgisayarları Necip Akman, İl Mili Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer Yıldırım, Sağlık Müdürü Bahattin İlter ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç tarafından verildi.

 Proje kapsamında pilot okul olarak seçilen Selçuk Anadolu Lisesi'nde ve Necati Erşen Anadolu Öğretmen Lisesi'nde 9. sınıf öğrencileri ile öğretmen ve idarecilere toplam 467 tablet bilgisayarın dağıtımı gerçekleştirildi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı