Güncel
Giriş Tarihi : 28-05-2023 20:51

Erdoğan'dan ilk açıklama: Bugün kazanan sadece Türkiye'dir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da seçmenine seslendi. Erdoğan ilk açıklamasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Erdoğan'dan ilk açıklama: Bugün kazanan sadece Türkiye'dir

28 Mayıs seçimlerinde sandıkların tamamına yakını açılmışken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı’daki konutunun önünde bekleyenlere seslendi. Erdoğan, "Duyanlara Duymayanlara" şarkısını söyleyerek konuşmasına başladı.

Şarkının ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu tamamlamış bulunuyoruz. İki bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. Sandık başına gidecek kendisi ve evlatlarının geleceği için iradesini ortaya koyan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Erdoğan konuşması sırasında sık sık CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu yuhalattı.

Erdoğan devamında, "Yaptığı tercihle önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kez daha bize tevdi eden milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Bu sevda burada bitmez bu kutlu yürüyüş yarım kalmaz demiştik. Şimdi ne diyorlar? Bay bay bay Kemal. 14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçiminin de galibi, 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. (Kılıçdaroğlu) Hesap uzmanı ya bu işleri çok iyi bilir. Böylece kaybettiği vekiller sebebiyle herhalde CHP, bunun bay bay Bay Kemal'e hesabını soracaktır. Biz 'öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek' demiştik. Öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye'dir" diye konuştu. 

AdminAdmin