Güncel
Giriş Tarihi : 05-04-2023 21:00   Güncelleme : 05-04-2023 21:45

Bakan Sivas'ta yaşanan Toki arsa mağduriyeti nedeniyle boş meydana seslendi

Ak Parti seçim kampanyasına start verirken, Sivas’ta temel atma törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, boş meydana seslendi.

 Bakan Sivas'ta yaşanan Toki arsa mağduriyeti nedeniyle boş meydana seslendi

Türkiye 14 Mayıs 2023 günü Cumhurbaşkanını ve milletvekillerini seçmek için sandığa gidecek. AKP, seçimler öncesinde seçim kampanyasını resmen başlatırken, tören ve mitinglerin yapıldığı meydanlardaki erime sürüyor.

https://youtu.be/MxqXQISDTMk

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bugün açılış töreni için geldiği Sivas’ta konuşma yaptı. Kurum’un konuşması sırasında meydanın büyük bir bölümünün boş kaldığı görülürken, havadan çekilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde TOKİ Sivas ili merkez müstakil ve müsterek arsa sayısı 6000 olarak belirlenmesine rağmen, sadece 600 kişiye kura çekildi.

587 kişiye de müracaatın az olması nedeniyle kurasız arsaları verildi.  Sivas Merkez müstakil arsaya 4696 geçerli müracaat olduğu canlı yayında duyurulmuştu, buna göre arsa herkese normalde çıkması gerekirken sadece 1187 kişiye arsa verilmesi Sivas'ta sessiz büyük tepkilere neden olmuş, yaklaşık aileleri ile birlikte 20 bin kişi mağdur olmuştu.  Bu arsa belirsizliği ve verilen 6000 bin arsa sözünün yerine getirilmemesi nedeniyle Sivas Merkezde Ak Partinin yaklaşık 15 Bin oy kaybına uğrayacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Ak Parti’nin kalesiydi

Sivas’ta gerçekleştirilen son yerel seçimde Ak Parti yüzde 49.35 oranında oy aldı. İktidarın kalesi olarak görülen Sivas’ta Bakan Kurum’un ziyaretine çok az sayıda partilinin gelmesi, anketlerde ortaya çıkan oy kaybını gözler önüne serdi.

'Protokol harici kimse yok'

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Kurum’un kenti ziyaretine ilişkin “Seçime 39 gün kaldı. Sivas’ta gördüğümüz tablo bize Türkiye resmini de sunuyor. Halktan tamamen kopmuş bir iktidardan bahsediyoruz. Sayın Kurum’un katıldığı açılışta protokol harici kimse yok. O kadar reklam, şatafat ve harcama bu protokol içinmiş demek. Beş yıldır Sivas’a verilen sözler tutulmadı inanıyorum ki Sivaslılar 14 Mayıs’ta AKP’ya faturayı kesecek” açıklamasını yaptı.

AdminAdmin