Politika
Giriş Tarihi : 02-03-2023 21:45

Millet İttifak'ı Kılıçdaroğlu'nu konuştu: 'Ortak anlayışa varıldı'

Millet İttifakı'nı oluşturan partilerin liderleri bugün yaptıkları 12'nci toplantının ardından kısa bir açıklama yayınladı. Aday konusunda nihai açıklamanın 6 Mart Pazartesi yapılacağı kaydedildi.

Millet İttifak'ı Kılıçdaroğlu'nu konuştu: 'Ortak anlayışa varıldı'

Millet İttifakı'nı oluşturan altı partinin liderleri bugün yaptıkları toplantının ardından kısa bir açıklama yayınladı. Açıklamada ittifakın cumhurbaşkanı adayı konusunda 'ortak bir anlayışa' ulaşıldığı kaydedilerek, ismin pazartesi günü kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi. Saadet Partisi'nde yapılacak toplantının, saat 14.00'te başlayacağı bildirildi.

Liderlerin ortak imzasıyla yapılan açıklama şöyle:   

"Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

KILIÇDAROĞLU KONUŞULDU

Edinilen bilgiye göre masada Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi gündeme geldi. Teker teker görüşlerini açıklayan liderler Kılıçdaroğlu ismine itiraz etmedi. İYİ Parti lideri Meral Akşener kararı yetkili kurullarına da danışacağını belirtti. Bunun üzerine liderler Pazartesi günü buluşmak üzere anlaştı. 

AdminAdmin