Bölgemiz
Giriş Tarihi : 17-10-2022 01:29

HEDEF, Her Sene Daha İleriye

Sivas Valiliği himayesinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesi için tanıtım programı düzenlendi.

HEDEF, Her Sene Daha İleriye

Sivas Valiliği ek bina konferans salonunda gerçekleştirilen programa Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Vali Yardımcıları Şakir Öner Öztürk, Kadir Algın, Adem Taşpınar, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Mehmet Salih Canbal, Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, ilçe kaymakamları, kurum il müdürleri, ilçe millî eğitim müdürleri, kurum idarecilerimiz, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

- Aslan; “Hedef Projesi İle Her Öğrencimizin Kendi Motifiyle Yer Aldığı Bir Eğitim Bestesi Amaçlıyoruz.”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda HEDEF Projesi tanıtım videosu gösterime sunuldu. Tanıtım videosunun ardından programın açış konuşmasını yapan Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, HEDEF’i oluşturan sürece ilişkin bilgi verdi. Milli Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas’ı eğitimde her sene daha ileriye taşıyacak bir anlayışla başlatılan çalışmaların HEDEF Projesini oluşturduğuna dikkat çeken Aslan, Valimiz Yılmaz Şimşek’in talimat ve himayelerinde yürütülen çalışmalarla Sivas’ı eğitimde her sene daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde olunacağını belirtti.

- Bilgin: “Önceliğimiz Eğitim”

Aslan’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Sivas’a eğitimi önceleyen bir anlayışla hizmet ettiklerine vurgu yaparak, eğitim camiası adına yapılacak her çalışmanın destekçisi olduklarını söyledi. Büyük bir titizlik ve özenle hazırlanan HEDEF Projesinin Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri ve geleceğine büyük katkı sağlayacağına inandığını belirten Bilgin, hem öğrencilerin başarısını artıracak, hem de ülkenin geleceğine katkı sağlayacak HEDEF Projesinin hazırlanmasında emeği olan tüm öğretmenlere teşekkür etti.

- Vali Şimşek: “HEDEF PROJESİ, BİR KİLOMETRE TAŞI OLACAK”

Sivas’ı eğitimde adım adım ileriye taşıyacak, kapsamlı bir çalışma yürütüldüğüne vurgu yapan Sivas Valisi Sn. Yılmaz Şimşek ise, HEDEF Projesinin bu anlamda bir kilometre taşı olacağına inandığını belirtti.

Vali Şimşek, şu ifadeleri kullandı:

“Ailede başlayan ve okullarımızla formal bir nitelik kazanan eğitim öğretim süreçlerinin sağlıklı şekilde ilerlemesi için atılacak her adım daima önceliğimizdir. HEDEF Projesi de bu amaca binaen hazırlanmıştır. Bu proje ile öğrencilerimizi ve okullarımızı kendi koşullarında, doğasına uygun olarak, karşılaştırmadan değerlendirmeyi ve geliştirmeyi hedeflemekteyiz. En kıymetli varlıklarımız olan evlatlarımızı yetiştirirken yarış eksenli bir bakış açısından uzaklaşarak hem kişilik gelişimlerini desteklemeyi hem de başarılarını yükseltmeyi amaçlamaktayız. Bu amaçlarımıza ulaşma noktasında sağlam bir zeminimiz vardır. Ülkemiz genelinde olduğu gibi, ilimizde de 2023 hedefleri ışığında çok ciddi fiziki ve beşerî eğitim yatırımlarına imza atılmıştır. Ancak eğitim dinamik bir kavramdır. Bize düşen, güçlü yönlerimizden destek alarak ve çağın gereklerine uygun bir rota takip ederek Sivas’ı adım adım ileriye taşımaktır.” diye konuştu.

- “Eğitim Kalitesini Artıracak”

HEDEF Projesinin ilimizdeki eğitim kalitesini artıracağına inandığını belirten Vali Şimşek “İnanıyorum ki HEDEF Projesi, bu anlamda bir kilometre taşı olacak; birçok farklı alanda başarılı sonuçlar ortaya koyacaktır. İlimizin eğitim kalitesini artıracak; yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve tüm eğitim paydaşlarını yönetişim modelleriyle motive edecektir. Yarışma ortamının negatif psikolojisi yerine, aynı hedefe beraber ilerlemenin pozitif yansımalarını kuvvetlendirecektir. Okullarımızın güzel işler ortaya çıkarmasına vesile olacak, bu sayede öğrencilerimizin edindikleri kazanımlarla kişisel potansiyellerini geliştirmelerine imkân sunacaktır. Çok yönlü bir bakış açısıyla akademik, sportif, sanatsal, kültürel ve ahlaki yönden güçlü bir insan profili ortaya koymalarına ve potansiyellerini üst düzeye taşımalarına destek olacaktır.”

Vali Şimşek’in konuşmasının ardından Şube Müdürü Mesut Kaş tarafından HEDEF Projesinin tüm yönleriyle anlatıldığı bir sunum gerçekleştirildi. Kaş, akademik başarıyı artırmaya yönelik çalışmaların yanı sıra, sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlarda da birçok bileşeni bulunan projenin uygulama usul ve alanları hakkında da bilgiler verdi.

 

 

 

AdminAdmin