Bölgemiz
Giriş Tarihi : 31-08-2022 18:38

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine ilan tepkisi...

Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’na göre öğretim üyesi alıyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine ilan tepkisi...

SCÜ’den yapılan duyuruya göre kadrolara başvuracak olan adaylar Profesör ve Doçent kadroları için Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili birimlere şahsen veya posta ile başvuracak.

Ayrıca başvuracak olan adayların Üniversite web sitesinde yayınlanan Akademik Personel Yükseltilme/Atanma Başvuru ve Değerlendirme Koşullarını da sağlıyor olmaları gerekiyor.

Son başvuru tarihi olarak 16.09.2022 mesai bitimi SCÜ tarafından açıklanırken yapılacak olan alımla alakalı ise SCÜ’ye tepki geldi.

“Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde bir komedi daha. Bugün açılan öğretim üyesi kadro ilanında öğrencisi olmayan ve 9 profesörü bulunan Kimya mühendisliği bölümüne onuncu profesör kadrosu açılırken, 550 lisans 50 yüksek lisans öğrencisi olan ve 1 profesör bile bulunmayan Elektrik Elektronik mühendisliği bölümüne kadro sırası gelen hocaya profesörlük kadrosu açılmadı .

40’a yakın doktora yapmak isteyen yüksek lisans öğrencisi mağdur oluyor. Yerli ve millilik bu olsa gerek !”

KADRO NEDEN AÇILMADI?

İhtiyaç olduğu açık şekilde görülen Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü için neden kadro açılmadığı hususunda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız‘dan açıklama beklenirken doktora yapmak için bekleyen öğrencilerin ise ne olacağı merak konusu…

İşte İlanla İlgili Tüm Ayrıntılar…

AdminAdmin