Bölgemiz
Giriş Tarihi : 23-03-2022 14:13

Başkan Poyraz: “İnsana temas etmeyen hiçbir çalışma kişiyi başarıya taşımaz”

Meraküm ve Dumanlı Çayı Yöresi Belde ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği.(MERDER) Yönetimi Sivas’ta Basın mensupları ile Kahvaltı programında bir araya geldi.

Başkan Poyraz: “İnsana temas etmeyen hiçbir çalışma kişiyi başarıya taşımaz”

Programda Dernek Başkanı Faruk Poyraz bir açıklama yaparak; “Ülkemiz ve milletimiz için doğru gündüz demeden fedakârca mesleğini icra eden çok habercilik adına gece kıymetli basın mensuplarımız ve kıymetli yönetim kurulu üyelerimiz Allah ın Selamı rahmeti ve bereketi hepinizin üzerinize olsun hoş geldiniz safalar getirdiniz.

Değerli arkadaşlar burdayız çünkü söyleyecek sözümüz var böyle ufuk birliktelikler için buradayız ufak birlikteliği yapanlar birbirlerinden aldıkları adımlarını ve sözlerini ileriye taşırlar,

 Siz değerli basın mensuplarıda şehrin her noktasındaki farklı renklerin, farklı dillerin farklı gönüllerin kalemi ve sesi olmanız, bu tür toplumların kendini yenileyerek yol alan öğrenerek gelişen canlı dinamik bir organizasyon olmasında büyük önem arz etmektedir.

işte bu yüzden siz değerli basın mensuplarına çok teşekkür etmek istiyorum.

Değerli arkadaşlar her eserin arkasında bir sistem ve her sistemin özünde onu gerçekleştiren, yürüten, insan gerçeği vardır.

İnsana temas etmeyen hiçbir çalışma kişiyi başarıya taşımaz.

Tebliğ ve davet biz insanların öncelikli vazifesidir.

Yapılan tüm işlerin nihai amacı insanları fıtratları ile buluşturmaktır.

Başkasının derdini, başkasının ızdırabını acısını rahatına tercih eden insanlar olarak bu gün burada bir araya geldik

Değerli arkadaşlar yöntem olmadan hedef olmaz. bir görüşün kararlılığı ilk adımlarında gizlidir.

İnsan odaklı bu tür cemiyetlerin gücü kültürel değerlerinde saklıdır. Her gönüllümüz bu değerlere inandığı ve uğrunda çaba sarfvettiği ölçüde değerlerimiz ve çalışmalarımız ileriye taşınacaktır.

busayade herkesçe kabul gören cemiyet kültürü aidiyet ve kimlik vurgusuyla güçlenecektir.

Değerli arkadaşlar bir yapıyı taşıyan kurumsallık değil o teşkilat için mücadele eden her kademedeki canı gönülden öz veriyle inanmış insanlardır.

Ancak kültürel farklılıklarımız hayatın içerisinde bir zenginlik iken bunları iyi yönetemediğimiz taktirde duygu paralanması, hedef sapmaları, büyük bir tehdit olarak bünyemizde bulunmaktadır.

İşte bunları senkonize etmek bunların arasındaki sevgiyi, muhabbeti, geliştirmek için bu tür toplantıları fikri ve kültürel buluşturmalarımızı artırarak devam ettirmemiz gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu gün bir çatı altında bizlerle beraber olan siz kıymetli basın mensuplarımızı saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyor. teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin