Bölgemiz
Giriş Tarihi : 19-01-2022 16:10

Sivas Başkanlar Kurulundan inceleme

Sivas’ta 40 STK Başkanından oluşan Başkanlar Kurulu üyeleri, Demirağ OSB, Gökrail Vagon Fabrikası ve Lojistik Köy alanında incelemelerde bulundu.

Sivas Başkanlar Kurulundan inceleme

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken başkanlığında gerçekleştirilen programda Başkanlar Kurulu üyeleri Demirağ OSB ve Lojistik Köy alanında incelemede bulunarak çalışmalarla ilgili Demirağ OSB Müdürü Mustafa Beştepe ve TCDD yetkililerinden bilgi aldı.

 

BAŞKANLAR KURULU ŞEHRİNE SAHİP ÇIKIYOR

Başkanlar Kurulu adına açıklama yapan Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, “Başkanlar Kurulumuzdaki kıymetli Başkanlarımız ile birlikte Demirağ Organize Sanayimizi ve Lojistik Köy projesini incelemeye geldik. Burada ilk yapılan Gök Yapı’nın 38 bin metrekare kapalı alanda üretime başlayan fabrikasını da gezmiş olduk. Başkanlar Kurulu’nda ki arkadaşlarımızda fikirlerini beyan ettiler. Buradaki amacımız STK başkanlarımızın şehrin her bölgesine sahip çıktığını göstermek, üyelerimiz adına hepimiz buradayız” dedi.

 

LOJİSTİK KÖY DURDU, İPTAL EDİLDİ SÖYLEMLERİ ASILSIZ

Lojistik Köyün Demirağ OSB ve Sivas için önemine değinen Başkan Eken, “Lojistik Köy, 550 bin metrekare bir alana kurulacak ve altyapı çalışmaları devam ediyor. Burada TCDD Bölge Müdür Yardımcımız bize bilgilendirme yaptı. Daha önce ihaleyi alan ilk firma iptal etmişti. İkinci firmanın yine iptali söz konusu olmuştu. Fakat ihale üçüncü bir firmaya verilmiş. Proje imza aşamasında. Lojistik Köy, Sivas için ve Demirağ OSB için çok önemli. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu Cazibe Merkezi müjdesiyle Lojistik Köyün daha önemli olduğu ortaya çıktı. O yüzden Lojistik Köyümüze ve Demirağ OSB’mize sahip çıkacağız. Buranın bir an önce bitmesi için Bakanlık nezdinde takiplerimizi sürdüreceğiz. Sağ olsun devletimiz Sivas’a her şeyin en iyisini veriyor. Demirağ için Cazibe Merkezini verdi. 1’nci OSB’ye verilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Başkanlar Kurulumuzun hepsi bu konuda çalışıyor. Hepsinden Allah razı olsun. Lojistik Köy içinde kamuoyundaki gecikti, iptal oldu gibi söylemlerin gerçek olmadığını görmüş olduk. Sivas Lojistik Köyü yapılıyor, yapılacak. Başkanlar Kurulumuz, Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, Valimiz hep birlikte Lojistik Köye ve Demirağ OSB’ye sahip çıkıyoruz, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Şehrimize hem Demirağ OSB’miz, hem fabrikalarımız, hem de Lojistik Köyümüz hayırlı olsun. Başkanlar Kurulumuzdaki Başkanlarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum. Şehirlerine sahip çıktıkları için. Başkanlar Kurulu olarak çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu. 

 

AdminAdmin