Bölgemiz
Giriş Tarihi : 30-12-2021 11:50

Başkan Eken'den Yeni Yıl mesajı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, yeni yıl dolayısıyla yayımladı. Başkan Eken mesajında yeni yılın sağlık, sevgi, barış ve refah getirmesi dileğinde bulundu.

Başkan Eken'den Yeni Yıl mesajı

Başkan Mustafa Eken, 2021 yılında çeşitli sıkıntılar yaşandığına dikkat çekerek, “Sivas için olmazsa olmazımızdır dediğimiz Demirağ OSB’nin teşvik kapsamına alınmasında mutlu sona ulaştık. Demirağ OSB, Cumhurbaşkanımızın önceki gün imzaladığı kararname ile Cazibe Merkezi ilan edildi. Bunun meyvelerini 2022 yılında alacağız. Sivas Demirağ OSB ile şaha kalkacak, istihdam ve ekonomiye ciddi katkılar sunacak” dedi.  

Başkanı Eken, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bizler Oda yönetimi devir alalı 42 ay gibi bir süre geçti. Bu zaman zarfı içerisinde Sivas’ımızın ve Odamızın önceliklerini tespit ettik. Bu sorunları çözüme kavuşturmak için siyasilerimiz başta olmak üzere şehrin dinamikleri ile bir araya geldik. Sivas’ın menfaatleri için ortak noktada buluşarak, sektörlerimizin sorunlarına ulusal ve yerel düzeyde çözümler aradık. Sanayi, ticaret, turizm ve tarım sektörlerimiz ile kent için neler yapılabileceği konusunda görüşlerimizi paylaştık. Sivas TSO, B Sınıfı akredite Odaydı ve yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde A Sınıfı 5 Yıldızlı Oda olmayı başardık. Bu çalışmalarımızı yeni yılda da sürdüreceğiz. Biz, iş dünyası olarak ülkemizin yarınlarından umutluyuz. Yeni yılda ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için gerekli adımları atmak adına neler yapacağımızı planlanmaya odaklanmalıyız.

2022 yılının bu bilinçle Türkiye’nin her alanda yapısal reformlarla fark yaratmaya başladığı, eğitimde, adalette, demokraside, ekonomide sıçramalar yaptığı bir yıl olmasını diliyoruz. 2022’nin başta tüm üyelerimiz ve hemşehrilerimiz olmak üzere tüm dünyada sağlığın, huzurun, bereketin ve mutluluğun hâkim olduğu, insanların geleceğe umutla baktığı bir yıl olmasını diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

AdminAdmin