Bölgemiz
Giriş Tarihi : 22-12-2021 18:25

Sivas’ta kütüphanesiz okul kalmadı

Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde Millî Eğitim Bakanlığınca başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Sivas’ta 94 okula kütüphane kazandırıldı.

Sivas’ta kütüphanesiz okul kalmadı

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Tasarım Bölümü öğretmen ve öğrencileri tarafından mobilya üretim ve donatım çalışmaları tamamlanan kütüphaneler öğrencilerin istifadesine sunuldu. Bu kapsamda il merkezinde 39, ilçelerde ise 55 okulda kütüphane oluşturuldu.

Sivas Valiliği himayesinde okullara kütüphane kazandırılması konusunda önemli çalışmalar yapıldığını ve il genelinde sadece 94 okulda kütüphane bulunmadığını belirten Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Millî Eğitim Bakanlığınca başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi ile bu okulların da kütüphaneye kavuştuğunu belirterek; “Her kütüphaneye ayrıca bilgisayar konulacak ve dijital olarak kitaplar bilgisayardan da okunabilecek. Kütüphaneleri birer etkinlik alanı haline getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Aslan, başta gece-gündüz çalışarak kütüphanelerin mobilya üretim ve donatım çalışmalarını tamamlayan Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri olmak üzere, çalışmaları yakından takip ve koordine eden Şube Müdürü Muhammed Alpaslan Ünal’a ve emek veren herkese teşekkür etti.

AdminAdmin