Bölgemiz
Giriş Tarihi : 13-12-2021 19:26

Sivas'ta 274 Kişiye iş kapısı oldu

Sivas'ta istihdamın artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında İŞKUR Sivas İl Müdürlüğünün destekleriyle 274 kişilik ‘İşbaşı Eğitim Programı Protokol İmza Töreni’ fabrikalarda yapıldı.

Sivas'ta 274 Kişiye iş kapısı oldu

İşbaşı Eğitim Programlarıyla istihdam teşvikleri giderek artıyor. Sivas'ta kalıcı istihdam sağlamak ve ekonomiye destek olmak amacıyla ilimizde faaliyet gösteren birçok firma, Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (Sivas İŞKUR) tarafından düzenlenen İşbaşı Eğitim Programları ile personel sayılarını artırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda; Sivas İŞKUR'a başvurarak nitelikli elaman yetiştirilmesi için İşbaşı Eğitim Programlarından istifade eden 4 firma ile karşılıklı İşbaşı Eğitim Programı Protokolü imzalandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat ve taraflar arasında imzalanan protokolle, ESTAŞ Eksantrik 60, Ön Yıldız Tekstil 110, Ozon Tekstil Konfeksiyon 69 ve TYH Uluslararası Tekstil Pazarlama 35 kişi olmak üzere toplamda 274 kişi iş imkânına kavuştu.

Sivas ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sunan ESTAŞ’ta, İŞKUR Sivas İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 60 kişilik ‘İşbaşı Eğitim Programı’nda konuşan Fabrika Genel Müdürü Osman Mavuş, istihdamın artması için bu tür programları önemsediklerini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat işbaşı eğitim programları hakkında bilgi verdi.

- Devletimiz Üzerine Düşeni Yapıyor

Sivas’taki istihdam sayısının her geçen gün arttığını belirten Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, bugün 4 firma ile imzalanan İşbaşı Eğitim Programlarının hayırlı olmasını diledi. Hayırlı bir iş için bir araya geldiklerini ifade eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Devletimiz istihdamı artırmak adına bu zor şartlarda üzerine düşeni yapıyor. İŞKUR üzerinden hazırladığı birçok proje ile gençlerimizin iş sahibi olması istihdam edilmesi, işverenlerimize katkı sağlaması amacıyla devletimiz üzerine düşeni yapmaktadır.” ifadelerini kullandı.

- 1072 Kişi İstihdam Edildi

Programda son olarak konuşan Vali Salih Ayhan, bu yıl İşbaşı Eğitim Programları kapsamında Sivas’ta 1072 kişinin istihdam edildiğini ifade ederek “İşbaşı Eğitim Programları kapsamında bugün firmalarımızla protokollerimizi imzalıyoruz. İşbaşı eğitim programları gerek firmalarımızın istediği nitelikte çalışan bulabilmesi gerekse uzun süreli istihdamın sağlanabilmesi açısından önemli programlar. İlimizde firmalarımız yoğun bir biçimde İşbaşı Eğitim Programlarından yararlanıyorlar. Bu yıl ilimizde 35 Milyon TL’nin üzerinde kaynakla 1.072 kişinin programlar aracılığı ile istihdam edildiğini görüyoruz. İşbaşı Eğitim Programları aracılığı gerçekleşen istihdamlarımızın % 56’sı imalat sektöründe yer alıyor. Buradan hareketle bu programların özellikle üretim faaliyetlerimize önemli bir güç verdiğini söyleyebiliriz. Bugün 4 firmamızla toplam 274 kişinin faydalanacağı İşbaşı Eğitim Protokollerimizi imzalayacağız. Protokollerimizin çalışanlarımıza, firmalarımıza ve Sivas’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından taraflar protokolleri imzaladı.

ESTAŞ’taki protokolün ardından Vali Ayhan ve beraberindekiler, Ön Yıldız Tekstil, Ozon Tekstil Konfeksiyon ve TYH Uluslararası Tekstil Pazarlama firmalarını da ziyaret ederek protokolleri imzaladı.

Programlarda, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tanzer Erdem, KOSGEB İl Müdürü Bahattin Ünal ve 1. OSB Müdürü Emre Torun’da hazır bulundu.

 

 

 

AdminAdmin