Bölgemiz
Giriş Tarihi : 06-10-2021 02:55

Devletimiz İhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımızın Yanında

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürleri Toplantısı, Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında yapıldı.

Devletimiz İhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımızın Yanında

Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, merkez ve 16 ilçe vakıf müdürünün de bulunduğu toplantıda; vakfın sorumluluğu dâhilindeki iş ve işlemler ile yardım hizmetleri hakkında değerlendirmeler yapılarak bilgi alış-verişinde bulunuldu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının önemli bir misyon üstlendiğini dile getiren Vali Salih Ayhan, “Devletimiz sosyal devlet ilkesi ile kurulmuş, Anayasa’da tanımı yapılırken sosyal devlet olduğu belirtilmiş bir yapıya sahip. Toplumumuzda varlıklısı da yoksulu da hepsi var. Devlete düşen görev de acil ihtiyaçları karşılayabilmek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızın ve mütevelli heyetlerinin de görevi de Devletimizin göndermiş olduğu imkânları en adil şekilde paylaştırmak.” dedi.

İl merkezi ve ilçelerde sürdürülen vakıf çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Vali Ayhan; “Sivas’ta yaşayan ve hak sahibi vatandaşlarımızın durumlarının yakından takip ettiğinizi ve sosyal devlet anlayışı içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız tarafından hak sahiplerine gereken yardımların yapıldığı biliyorum. Emekleriniz için teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

 “İhtiyaç Sahibi Size Ulaşmadan Kim İhtiyaç Sahibi Siz Bilin”

Vakıf müdürlerine talimatlarda bulunan ve dikkat etmeleri gereken hususları aktaran Vali Ayhan,  “Sahaya hâkim olun. İhtiyaç sahibi size ulaşmadan kim ihtiyaç sahibi siz bilin, bulun. Ar-Ge faaliyetlerine önem verin ve diğer kamu kurumları ile ilgili işbirliği içinde olun. ‘700 Fikir 700 Proje’ kapsamında projelerde aktif olarak yer alın, eğitim ve sosyal amaçlı projeler yapın. ‘Biz Varız’ projesindeki çalışmaları sıkı takip edin. Şehit ailelerimizi ve Gazilerimiz ile onların ailelerini sıkı takip edin,  öksüz ve yetim çocuklarımızı kollayıp gözetin. Yükseköğrenim almak üzere üniversite öğrencisi olarak misafirimiz olan evlatlarımızın ihtiyaçlarını gözetin. İlçelinizdeki 65 yaş üzeri olup yalnız yaşayan tüm vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını karşılayın. Şehit ve gazi mezarlıklarının bakımın yapılması ve bayraklarının değişimi konusunda gerekli hassasiyeti gösterin. "İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın”  düsturuyla yürüttüğünüz özverili ve gayretli vakıf çalışmalarınızdan dolayı sizlere, vakıf mütevelli heyeti üyelerimize ve vakıf çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

AdminAdmin