Bölgemiz
Giriş Tarihi : 01-04-2021 02:03

Dr. Temel: “Esnafın gerçekten dayanacak gücü kalmadı”

Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem İl Başkanı Dr.Ahmet Turan Temel, vaka sayıların arttığı ilimizde esnafın çok zor durumda olduğunu, esnaflara yönelik bir önce bir çözüm yolu bulunması gerektiğini söyledi.

Dr. Temel: “Esnafın gerçekten dayanacak gücü kalmadı”

Bir yandan vakaların arttığını diğer yandan ise esnafların geçimlerini sağlamak zorunda olduğunun altını çizen Temel, “Esnafın gerçekten dayanacak gücü kalmadı.            

1 yılı aşkın süredir doğru düzgün işleyişini sürdüremeyen esnaflara verilen destekler var ancak yetersiz. Devlet bu konuda daha duyarlı olmalı. Bu salgın bu yılda bitecekmiş gibi gözükmüyor. Bizler toplum olarak ne zaman tam anlamıyla kurallara uyarsak bu salgından o kadar erken kurtuluruz” dedi. Vaka sayılarının tırmanışa geçtiği şu günlerde sürekli kongreler yapıldığına dikkat çeken Temel, “Bir taraftan vaka artıyor diyoruz diğer taraftan sürekli kongreler yapılıyor.

Hem salgın var diyoruz hem de kongrelerden geri kalmıyoruz. Böyle şey olmaz. Kuralları koyanlarında koydukları kurallara riayet etmesi gerekiyor. Ancak görüyoruz ki kural koyanlar kurallara uymuyor. Aynı şeyi başka bir parti yapsa idi topa tutarlardı. Ama kimseden ses yok. Bu neyin korkusu” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin