Fahrettin Koca bu kez de yaz dönemini işaret etti
Sivas  Kantin İşletmecileri zor durumda...
TAM KAPANMA OLUP OLMADIĞI BELLİ DEĞİL AMA ESNAFA DESTEK OLMADIĞI KESİNDİR
Bu haber 01 Nisan 2021, Perşembe 02:03 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dr. Temel: “Esnafın gerçekten dayanacak gücü kalmadı”

Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem İl Başkanı Dr.Ahmet Turan Temel, vaka sayıların arttığı ilimizde esnafın çok zor durumda olduğunu, esnaflara yönelik bir önce bir çözüm yolu bulunması gerektiğini söyledi.
Dr. Temel: “Esnafın gerçekten dayanacak gücü kalmadı”

Bir yandan vakaların arttığını diğer yandan ise esnafların geçimlerini sağlamak zorunda olduğunun altını çizen Temel, “Esnafın gerçekten dayanacak gücü kalmadı.            

1 yılı aşkın süredir doğru düzgün işleyişini sürdüremeyen esnaflara verilen destekler var ancak yetersiz. Devlet bu konuda daha duyarlı olmalı. Bu salgın bu yılda bitecekmiş gibi gözükmüyor. Bizler toplum olarak ne zaman tam anlamıyla kurallara uyarsak bu salgından o kadar erken kurtuluruz” dedi. Vaka sayılarının tırmanışa geçtiği şu günlerde sürekli kongreler yapıldığına dikkat çeken Temel, “Bir taraftan vaka artıyor diyoruz diğer taraftan sürekli kongreler yapılıyor.

Hem salgın var diyoruz hem de kongrelerden geri kalmıyoruz. Böyle şey olmaz. Kuralları koyanlarında koydukları kurallara riayet etmesi gerekiyor. Ancak görüyoruz ki kural koyanlar kurallara uymuyor. Aynı şeyi başka bir parti yapsa idi topa tutarlardı. Ama kimseden ses yok. Bu neyin korkusu” ifadelerini kullandı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı