Bölgemiz
Giriş Tarihi : 23-03-2021 19:40

Kimler zengin oldu?

Bir gecede yaşanan gizli devalüasyona herkesin şahit olduğunu aktaran Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnce, “Hafta sonu beklenerek yapılan gece yarısı kararlarının sonucunu haftanın ilk günü pazartesi tüm ülke olarak hissettik. Bu gizli devalüasyonda 1 gece de kimler zengin oldu?. Aniden gerçekleşen bu anlamsız artışlar kimlere yaradı” dedi.

 Kimler zengin oldu?

İktidardaki metal yoğunluğunu hep dile getirdiklerini ancak halen durumun ciddiyetinin farkında olunmadığını vurgulayan Başkan İnce, “Bizler ülkemizdeki ekonomik sıkıntıları hep anlatıyoruz. Çözüm yolları üretiyoruz ancak kulak verilmiyor. 18 Yıllık iktidarın metal yorgunluğu kendini yenilenemeyen kadroları ve liyakatsiz atamalarının sonucunu halkımız bir Devalüasyonla karşı karşıya kalmıştır” dedi.

Merkez Bankası gibi köklü yapılarda yapılan anlık değişikliklerin devam etmesi halinde sürekli bu tür devalüasyonlara neden olacağının altını çizen Başkan İnce, “Altın ve döviz kurlarında gerçekleşen artış piyasalarda olumsuz karşılamaktadır. Bir gecede yaşanan devalüasyonlar halkımızı fakirleştirmekte ticareti olumsuz etkilemektedir. Fiyat istikrarının olmadığı ülkemizde ne yazık ki faiz sistemi üzerine bir ekonomi insanlarımızı çalışmaktan ve üretmekten alıkoymaktadır. 18 Yıllık iktidarımıza ve başta Cumhurbaşkanımıza halkımızın verdiği koşulsuz şartsız destek ne yazık ki ilgilileri tarafından hoyratça kullanılmakta, liyakatsiz atamalarla ülkenin kıt kaynakları heba edilmektedir. Yaşanan her olumlu gelişmeyi sahiplenen hükümetimiz, olumsuz her sonucu da başta muhalefet olmak üzere dış güçlere bağlayarak sorumluluğu üstünden atmaktadır. Ülkemizin tüm kadrolarına hakim olan iktidar yaşanan tüm olumsuzlukların tek sorumlusudur. Milli gelirde yaşanan düşüş, develüasyon halkı fakirleştirmiş özellikle asgari ücret ile geçinen dar gelirlimiz zamlar altında ezilmiştir. Gelinen noktada esnafın tüccarın hareket imkanı kalmamıştır. İşten çıkarmaların yasak olduğu  bu dönemde gizli işsiz ordusu çoğalmakta ilerleyen süreçte sosyal ekonomik sorunlara gebe ortamlar oluşmuştur” ifadelerini kullandı.

 

AdminAdmin