ÜNİVERSİTEDEKİ GERGİNLİK TAVAN YAPMIŞ DURUMDA

Cumhuriyet Üniversitesinde 206 taşeron emekçi çalışanın kadroya geçme müracaatları red edilirken, ulusal basında çıkan “ÜNİVERSİTEDE AKRABA SALTANATI” haberi kamuoyunu resmen germeye devam ediyor.
ÜNİVERSİTEDEKİ GERGİNLİK TAVAN YAPMIŞ DURUMDA Cumhuriyet Üniversitesi taşeronların sürekli işçi sınavına kimlerin katılacağını resmi web sitesinde yayınladı. Devam eden incelememiz ile hiç bir red edilen taşeron emekçinin listeye dahil olabilmek için itirazı kabul edilmediği görülmektedir.

Buna karşın 2 kişi evraklarını tamamlayamadıkları gerekçesi ile elenmiş ve mağduriyet kervanına dahil oldukları görülmüştür. Gazetemiz tüm listeleri ve isimleri tek tek kontrol etmeyi sürdürmektedir.  

Cumhuriyet Üniversitesinde 1100 olan kabul sayısı 1098’e düşmüş ve mağdur olan, hayalleri suya düşen taşeron emekçi çalışan sayısının ise 208’e yükseldiği görülmüştür.

Üniversitede yaşatılan bu ve benzer mağduriyetler nedeniyle gerginlik tavan yapmış ve hoş olmayacak bazı durumların meydan gelmesinden endişe ediliyor.

Duyuru Metni İçin Tıklayınız

Hastane Çalışanları Listesi İçin Tıklayınız

İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı; 

        Ser-Güvenlik Şirketi Çalışanları Listesi  İçin Tıklayınız

        Göktuğ Şirketi Çalışanları Listesi İçin Tıklayınız

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Çalışanları Listesi İçin Tıklayınız

 

Diş Hekimliği Fakültesi Çalışanları Listesi İçin Tıklayınız

http://www.sivasguncel.com adresinden 18 Mart 2019, 20:30 tarihinde yazdırılmıştır.