TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİNDE HAKSIZ DERS ÜCRETİMİ DAĞITILIYOR?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Makine Talaşlı Üretim Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr.Serdar Mercan’ın örnek olması gerekirken bir kaç aydır haksız ders ücreti aldığı iddia ediliyor.
TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİNDE HAKSIZ DERS ÜCRETİMİ DAĞITILIYOR? Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Makine Talaşlı Üretim Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr.Serdar Mercan’ın örnek olması gerekirken bir kaç aydır haksız ders ücreti aldığı iddia ediliyor.

Konu hakkında gazetemiz okuyucusu tarafından, şu ifade yer veriliyor: “şuan kapanan bu fakültenin ders kaydı yapan ve hiç devam etmeyen birkaç öğrencisi kağıt üstünde göründüğü,  bu öğrencilere devam etmesi gereken dersler için ders programı yapılmış. Dersi alıyor görünen 1 yada 2 öğrencinin dönem başından beri derslere gelmediği biliniyor. Buna rağmen derslerin fiili işlenmiş gibi ders ücretlerinin alınmasını haksız buluyorum. Bunun doğru olup olmadığını araştırdım. Elde ettiğim evrakları da kanıt olarak size sunuyorum. Bölüm başkanı resmen kendi çalıp kendi oynamış !!  Ücret formunda görüleceği üzere sadece bölüm başkanı dışında ücret alan kimse de yoktur.  Ayrıca bir diğer hukuksuzluk, mevcut dekanın bu duruma sessiz kalması ve bu ücretleri onaylaması.  Buna ilaveten bu kişi şuan megatronik mühendisliğinde öğretim üyesidir. Fakat nasıl olur da halen kapanmış Teknik Eğitim Fakültesinde Talaşlı üretim bölümünde bölüm başkanlığını yürütüyor? Böylece ders yükü yarıya indirilip ekstra ders ücreti alması da diğer bir hukuksuzluk değil midir? Bölümde öğretim üyesi olmadığı için pekala dekanın kendisi bölüm başkanlığını yürütebilirdi. Evet gazeteniz belki bu hukuksuzluğu önleyemez ancak bu duruma kıssadan hisse bir yorumla bu insanların düştüğü yanlışlıkları belki anlama fırsatı oluşturacağını ümit ediyorum. Saygılarımla” dedi.

Bizde Sivas Güncel olarak konunun takipçisi olacağımızı bildirir, konu hakkında gereğinin yapılması dileriz…

İŞTE O RESMİ BELGELER:

 

Eylül ücreti 8 saat 

Ekim ücreti: 16 saat

Kasım ve Aralık da takip eden aylarda ilave edilecek ....

Onaylanmış Bilgi formu

Teknik eğitim ders programı

Kaynak: www.egemengazetesi.com

http://www.sivasguncel.com adresinden 30 Ekim 2020, 18:32 tarihinde yazdırılmıştır.