Ziraat Türkiye Kupası'nda şampiyon Sivasspor
Sivas'ta Aşık Veysel'in ismi okuldan kaldırıldı
Mesut Dursun Ulusal ve Uluslararası Basında!
Haktan Dursun: “Hiç kimse sokak kabadayılığı yapmasın”
Bu haber 18 Ocak 2022, Salı 20:42 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas Numune Hastanesi kantin ihalesi kime verilecek?

Sivas Sağlık İl Müdürlüğü, Numune Hastanesi Kantin işletme ihalesi yapmaya hazırlanıyor. Ancak Sağlık İl Müdürlüğü’nde bazı kişilerin ihaleyi yerli firmalara değil yabancı firmalara vermek için uğraş verdiği öğrenildi. Bu durum akıllara birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.
Sivas Numune Hastanesi kantin ihalesi kime verilecek?

Sivas Sağlık İl Müdürlüğü’nün Numune Hastanesi kantin işletmesi işini yerel firmalara vermek istemediği iddia ediliyor. Konu ile ilgili özellikle bir Milletvekilinin yeğeni olduğu iddia edilen ve Sivas Sağlık İl Müdürlüğü’nde üst düzey görev yapan bir kişinin bu işin yerel firmalara verilememesi yönünde bir gayreti olduğu da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Sivas Numune Hastanesi kantin ihalesi 2018 yılında yapılmış ve il dışından bir firmaya verilmişti. Ancak bu firma, 3 yıl boyunca hastane kantinini işletmesine rağmen hiç kira ödemediği uyguladığı fahiş fiyatlar nedeni ile de birçok kez gündeme gelmişti. Firmanın kantin işletme süresinin dolması üzerine Sivas Sağlık İl Müdürlüğü, yeni bir ihale yapmaya hazırlanıyor. Sağlık İl Müdürlüğünün geçmişte yapılan hatadan ders çıkararak yabancı değil yerli firmalara öncelik vererek tercihini bu yönde kullanması bekleniyor.

Kaynak: https://www.sivaseditor.com/numune-hastanesi-kantin-ihalesi-kime-verilecek-2316-haberi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı