Ziraat Türkiye Kupası'nda şampiyon Sivasspor
Sivas'ta Aşık Veysel'in ismi okuldan kaldırıldı
Mesut Dursun Ulusal ve Uluslararası Basında!
Haktan Dursun: “Hiç kimse sokak kabadayılığı yapmasın”
Bu haber 10 Ocak 2022, Pazartesi 16:43 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Musaoğlu: “Gazetecilerimizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarının da bir an önce düzenlenmesi gerekmektedir”

Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Muhittin Musaoğlu 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle İnternet Gazeteciler Derneğimize (İGD) bir açıklama yaptı.
Musaoğlu: “Gazetecilerimizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarının da bir an önce düzenlenmesi gerekmektedir” Başkan Muhittin Musaoğlu 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle İnternet Gazeteciler Derneğimize (İGD) bir açıklama yaptı.

Musaoğlu açıklamasında; “Basın, demokrasinin temel taşlarından bir tanesidir. Kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmesi demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir. Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan, toplumun bilgilendirmesi noktasında oldukça önemli bir meslektir.

Savaşlarda, depremlerde, sellerde, pandemi sürecinde nasıl sağlık çalışanlarımız ön plandaysa toplumun bilgilendirilmesi için de basın emekçileri ön safta çalışıyor.

Sağlık çalışanlarımız insanlara umut oluyor, basın emekçilerimiz de insanlarımızı bilgilendiriyor ve bilinçlendiriyor.

21. yüzyılda teknolojinin böyle geliştiği, yalan bilginin saniyeler içinde yayıldığı bir ortamda mesleklerini icra eden basın çalışanlarımıza büyük görevler düşmektedir.

Bu görevlerin en başında toplumu doğru bilgiye ulaştırmak vardır.

Bizleri her zaman doğru bilgiye ulaştıran gazetecilerimizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarının da bir an önce hakkaniyet içerisinde düzenlenmesi gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle toplumun doğru bilgilendirilmesi ve aydınlatılması, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesi gibi önemli görevler üstlenen gazetecilerimizin bu anlamlı gününü tebrik ediyoruz.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı