CHP’li Karasu:
Dr. Ahmet Turan Temel : “Kesinlikle adayım bakalım el mı yaman, beymi yaman”
Bu haber 18 Kasım 2020, Çarşamba 16:04 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’li Karasu: "100 yıldır hiçbir tehdide boyun eğmedik, eğmeyeceğiz"

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine bir tepki de CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’dan geldi.
CHP’li Karasu:

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Karasu, 100 yıllık tarihe sahip Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanlarını geçmişte de tehdit edenlerin olduğunu belirterek, ‘’Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstanbul’daki köhnemiş Saray tehdit etti. Ama Atatürk o sarayın saltanatını yıkıp cumhuriyeti kurdu. İsmet İnönü’yü, dönemin ABD Başkanı Johnson mektupla tehdit edebileceğini sandı, ‘’Yeni bir dünya kurulur, Türkiye de orada yerini alır’’ yanıtını aldı. Bülent Ecevit’i İngiltere ve ABD tehdit etti. Ama Ecevit tehditlere boyun eğmedi, Kıbrıs’ı özgürleştirdi’’ ifadelerini kullandı.

Bugün de tek adam rejiminin ve Cumhur İttifakı’nın yarattığı sistemde bir organize suç örgütü liderinin, Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit ettiğini kaydeden Karasu, ‘’Herkes bilsin ki; savaş meydanlarında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıldır hiçbir tehdide boyun eğmedi, bundan sonra da eğmeyecek’’ dedi.

İktidarın ilk seçimde gideceğini vurgulayan Karasu sözlerini, ‘’Yarattığını mafya iktidarını yıkacak, demokrasi ve hukuku yeniden hakim kılacağız’’ diyerek bitirdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı