Sivas'ta Cam Serada yılda 2 Bin ton domates üretimi yapılıyor
Sivas'ta Ata Tohumunun hasadı yapıldı
Yalova'da yaşayan Sivaslılardan büyük tepki...
Zeki ÖZDEMİR STSO Başkan adaylığını açıkladı
Bu haber 07 Ocak 2019, Pazartesi 02:06 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE DANIŞMAN YÖNLENDİRMELİ ADRESE TESLİM KADROLAR

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rektör danışmanının eşine adrese teslim kadro...
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE DANIŞMAN YÖNLENDİRMELİ ADRESE TESLİM KADROLAR

Bilindiği üzere, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rektör danışmanı Dr. Öğretim üyesi Enis Baha Biçer’in eşi kadrosunun bulunduğu  ve 2 yıllık yüksek öğretim veren Cumhuriyet Meslek Yüksekokulunda Müdürlük görevinde bulunuyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rektör danışmanı Dr. Öğretim üyesi Enis Baha Biçer’in eşi Dr. Öğretim üyesi Fatma Derya Biçer için Ekim ayı içerisinde 4 yıllık yüksek öğretimi veren Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine  ilan verildi.

Meslek Yüksekokulundan Fakülteye geçirdiler.

Cumhuriyet Meslek Yüksek Okulunda Müdürlük görevini sürdürmeye devam eden Rektör danışmanı  Enis Baha Biçer’in eşinin kadrosunu  2 yıllık okuldam 4 yıllık okula geçirdiler.

Üniversite camiasında bu durumun duyulmasının ardından birçok personel;  ”bunları 2 yıllık okul şekillerini bozuyor, rahatsız ediyor anlaşılan. Herkesin malumu olduğu gibi vatandaş iş için kırılırken bunlar iş beğenmiyor, şatafat içinde, sefa sürüyorlar kendilerini en iyi yerlere atatırıyorlar, kimsede bunlara dur demiyor devletin 1 öğretim üyesi kadrosu işgal edilmiş, yanmış oldu” gibi ifadelere yer verirken, ilçeler dahil merkezde akademik yükselmeyi bekleyen birçok öğretim üyesi özlük haklarının verilmesini  yıllardır beklemektedir.

Sivas Ak Parti Milletvekili Habib Soluk başta olmak üzere,  Sivas'a üniversiteye kadro çıkartmak için üstün çaba sarf ederken vatandaş iş beğenmiyor, devletin kadrosunu çar çur ediyor.

Editörümüzün yorumu…

Rüzgar eken fırtına biçer-2-

24 Mart 2018 tarihli Rüzgar Eken Fırtına Biçer” başlıklı haberimizde isim vermeden kendisi ve eşi için Sivas C.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde kadro ayarlamaları yapılmaya çalışıldığı sözkonusu edilmişti.

Sözkonusu danışmanın kendisi ve eşi için gelecek planları yaptığı haberimizin detaylarında yer almıştı.

Yine yanılmadık !

Bu danışmanın eşi Cumhuriyet MYO’da bulunan kadrosundan memnun değil demekki, verilen bir ilan ve süregelen bürokratik işlemler sonucu artık ; “Falanca Fakültede Öğretim Üyesiyim” diyebilecek.

Tabii ki bu zihniyetteki kişilerin görüşüne göre MYO da öğretim üyesi olmak bir fakültede öğretim üyesi olmaktan daha düşük statüde  sanırım.

Sanımız Kadroları istedikleri şekilde kullanan, kendi ve yakınlarının çıkarları için çoğu şeyi yaptıkları çeşitli kesimlerce dillendirilen bu kişileri Sivas C.Ü. tüm hayallerini  karşılamayabilir, fakat fırsat bu fırsatken daha başkaca düşüncelerinide gerçekleştirmeye çalışacakları yönünde.

Atatürkçü kadrolarla insafsızca uğraşan, bazılarını yer değişikliği tehtidiyle taciz eden,bazılarının emekli olmasına sebep olan bu Rektör danışmanı tutum ve davranışları ile bir duvara çarpacak, çünkü;

İlahi adalette zaman aşımımı yoktur!

Sivas halkının ve üniversitemizin İdari ve Akademik personelinin yorumlarını bekliyoruz...

Egemen Gazetesi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı