ÜNİVERSİTE BU SEFER YENİ ASYA GAZETESİNİN GÜNDEMİNDE
ÜNİVERSİTE SATILIYORMU ?
TÜCCAR ZİHNİYETİMİ?
ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU…
Bu haber 29 Şubat 2016, Pazartesi 01:30 tarihinde eklendi. 820 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜNİVERSİTE’NİN MİMARI SÖYLEM DEĞİŞTİRDİ…

Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Uğur Tuztaş’ın çiçek mağduru olduğu ortaya çıkmıştı.
ÜNİVERSİTE’NİN MİMARI SÖYLEM DEĞİŞTİRDİ…

Edinilen bilgiye göre, Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Uğur Tuztaş’ı Sivas merkezde dün açılışı gerçekleşen bir Ticari işletmeye çiçek göndermeği halde bir büyük çiçeğin adına gönderildiği ortada çıktı.

 

Dün gönderilen çiçek üzerinde Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Uğur Tuztaş’ın adının ve “Yeni İşyeriniz hayırlı olsun” ifadelerine yer verildiği görülürken bu çiçeğin kim veya kimler ve ne maksatla gönderdiği ise merak konusu idi.

Konunun ihbar yolu ile gazetemize ulaşır ulaşmaz, günün geç saatlerinde İnternet Gazeteciler Derneği (İGD) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Demirkaya aracılıyla derhal muhatap Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Uğur Tuztaşı ile irtibata geçilerek konu aydınlatılmaya çalışılmıştır.

Ekteki whatsapp görüşmesinde de anlaşılacağı üzere dün geç saatlerde Yrd.Doç.Dr. Uğur Tuztaşı tarafından herhangi bir çiçeğin gönderilmediğini İGD Başkanı Demirkaya aracılıyla  tarafımıza ifade edilmiştir.

Konunun habere konu olmasından sonra İGD Başkanı Oğuz Demirkaya’nın arkadaşı olarak bilinen Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Uğur Tuztaş’ı ile gün içinde bir telefon konuşması yaparak Tuztaşı’nın; “Ben uykudan kalkmıştım, 3 hastam var erken yatmıştım,bakmadım diyeceğime göndermedim” dediği ve bir anlamda geri vites yaptığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Üniversitesinin tek haber markası olan gazetemiz sonradan ifade değiştirilen konuyla ilgili her türlü belgeye sahiptir.

İGD Başkanı Oğuz Demirkaya konuyla ilgili gazetemizin sorularına cevap verirken, “Mimar Tuztaşı benim dostum dediğim güvendiğim arkadaşımdı ben bir üniversite personeli ve aynı zamanda yasaların tarafıma öngördüğü çerçevede de STK başkanıyım, gazeteciyim. Kimse hiçbir tarafını yırtmasın ve sevindirik olmasın benim yöneltiğim soru ve bana verilen cevap bellidir, ortadadır. Ben bu işi üniversitemiz eski Rektörlerden Prof.Dr. Ferit Koçoğlu izni ile RTV58 Televizyonu Genel Koordinatörü olarak başladım ve o zamanından beri yaklaşık 20 yıldır bu işin içindeyim bir hukukçu kadar basın anlamında bilgim, tecrübem var benim haber anlamında genel prensibim her şeyin belgeye dayanmasıdır. Tüm üniversite personeli, herkes bilsin ki Mimar Uğur Tuztaşı ile bugün itibariyle her türlü ilişkim, arkadaşlığım sona ermiştir.Bizim tarafımız bellidir,  ben ve benden olanlar ahde vefa doğrultusunda hareket ediyor. Kılıç sadece kınını kesmez bizim kılıcımız şuanda kınındadır. Kimse bizi tarik etmeye çalışmasın bizden rahatsızlık duyan gücümüzü, yaptırımımızı, ilişkilerimizi kıskananlar zamanını beklesin onlara da mutlaka o gün sıra gelecektir. Biz ufak işlerin adamı değiliz. Biz tam anlamı ile amirlerimizin, hocamızın ve devletimizin yanındayız. Hiç kime kendine dert aramasın, bizi yoramazlar biz yorarız herkesin yolu açık olsun” dedi.

Kaynak: Egemen Gazetesi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı