DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 01 Aralık 2015, Salı 02:07 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YARIM TON TIBBİ ATIK BELEDİYE ÇÖPLÜĞÜNE ATILDI

Bertaraf yöntemine göre ilimizdeki sağlık kuruluşlarında ortaya çıkan tıbbi atık miktarı 54 ili geride bıraktı. Bu tıbbi atıkların çoğunluğu ise belediye çöplüğüne atıldı
YARIM TON TIBBİ ATIK BELEDİYE ÇÖPLÜĞÜNE ATILDI

Sivas’ta bulunan ve tıbbi atığı ayrı toplanan 20 sağlık kuruluşunda 2014’yılında 713 kilo tıbbi atık toplandı.

Elde edilen verilere göre, bu tıbbi atıkların 534 kilo 987 gramı sterilize edilerek belediye çöplüğüne atılırken, 178 kilo 334 gramı ise düzenli depolamaya atıldı.

 

Sivas, ülke genelinde en fazla tıbbi atık üreten 27. İl oldu. Sağlık kuruluş sayısı 20 olan Sivas, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Artvin, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kütahya, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Uşak, Yozgat, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Batman, Bartın, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Osmaniye, Düzce, Kilis ve Bayburt illerini geride bıraktı.

 

Sağlık kuruluşları 2014 atık istatistiklerine göre, ilimizdeki tıbbi atığın yüzde 78’si belediye çöplüğüne, geri kalanı ise düzenli depolama sahalarında bertaraf edildi. Her iki sahada bertaraf edilen tıbbi atığın da sterilize edildiği öğrenildi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı