Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 17 Kasım 2015, Salı 21:48 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üniversite Öğrencisi, Yemek Yarışmasında Dünya 4.’üncüsü Oldu

Cumhuriyet Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği 1. Sınıf öğrencisi Buğra Bayam, Antalya Alanya’da düzenlenen Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması’nda dünya genelinde 4.’üncü Türkiye genelinde ise 2. oldu.
Üniversite Öğrencisi, Yemek Yarışmasında Dünya 4.’üncüsü Oldu
 
 
Bayam Tavuk Kategorisi’nde Saray Mutfağı’ndan Mahmudiye Yemeği ile MERİT Belgesi almaya hak kazanarak yine girdiği Yılın Altın Öğrencisi kategorisinde Sivas Mutfağı’ndan Peskutan Çorbası Pehli Yemeği ve Hurma Tatlısıyla adından söz ettirdi.  
 
 
16 ülke ve Türkiye’den 20 üniversitenin katıldığı yarışmalarda Üniversitenin adını en iyi şekilde temsil eden öğrencimiz Buğra Bayam, Cumhuriyet MYO Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şengönül,  Öğretim Görevlisi İlker Öztürk ile birlikte Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık’ı makamında ziyaret etti. 
 
 
Rektör Prof. Dr. Kocacık, öğrencimiz Bayam’ı ve hocalarını tebrik ederek, Şubat 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek yarışmalarda  öğrencimize başarılar diledi ve teşekkür etti. 
 
Bayam ise yarışmalar hakkında bilgiler vererek, Rektör Prof. Dr. Kocacık, CMYO Müdürü Prof. Dr. Şengönül ve bölüm hocalarına desteklerinden dolayı teşekkür etti. 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı