DEMİRKAYA, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ…
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE FETÖ OPERASYONU
Bu haber 01 Aralık 2014, Pazartesi 05:03 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN : MİLLİ İÇKİMİZ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Global Alkol Politikaları Sempozyumu'na katıldı. Erdoğan, "Bira milli içki olarak halka sunulmuştur. Halbuki bizim milli içkimiz ayrandır." dedi.
ERDOĞAN : MİLLİ İÇKİMİZ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Global Alkol Politikaları Sempozyumu'na katıldı. Erdoğan, "Bira milli içki olarak halka sunulmuştur. Halbuki bizim milli içkimiz ayrandır." dedi.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: Men-i Müskirat Kanunu Gazi Meclis’in çıkardığı ilk beş kanundan biriydi.

TBMM’nin toplanmasından 5, yürütme organı oluşturmasından 3 gün sonra Trabzon mebusu Ali Şükrü Bey ülkede içki üretilmesinin ve tüketilmesinin yasaklanması için bir kanun teklifi vermiştir. Ali Şükrü Bey’in bu teklifi son derece ehemmiyetli bir teklif olarak görülmüş ve ilgili mercilere havale edilmiştir.

6 maddeden ibaret olan içki yasağı teklifi meclise sunulduktan sonra alkışlar ve bravo nidalarının eşliğinde kanunlaşmıştır.

Ne var ki bu kanun uzun süre yürürlükte kalamadı. Tek parti iktidarının dayatmacı çağdaşlaşma zihniyeti yüzünden söz konusu kanun tamamen yürürlükten kaldırıldı.

 

MİLLİ İÇKİMİZ AYRANDIR
 
Tek parti döneminde alkol teşviki o kadar abartılı bir propagandaya dönüşmüştür ki lokantalara alkolün ne kadar yararlı olduğuna dair afişler asılmıştır.
 
Bira milli içki olarak halka sunulmuştur. Halbuki bizim milli içkimiz ayrandır.
 
Atatürk Orman Çiftliğinde çocuklara adeta süt gibi alkollü içki içirildiğine dair fotoğraflar var. Şunu çok iyi anlamalıyız. Topluma hiç yararı olmayan, tersine zararı olan alkol kullanımının yaşam tarzı olarak savunulacak hiçbir tarafı yoktur.
 
Alkol, sağlığın bozulmasına ve erken ölümün 3 nedeninden biridir.
 
BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ
 
Bakıyorsunuz alkollü sürücü alkolsüz sürücünün şeridine girip onun ölümüne sebep oluyor.
 
Alkolsüz sürücü hayatını kaybederken alkollü olan elini kolunu sallayarak çıkıyor.
 
Şimdi bunun üzerinde de çalışıyoruz böyle olamaz. Elinde silahlı vurduğunda katil… Cezası çok yüksek. Ama alkollüyken öldürdüğünde ‘alkollüydü’ cezası hafif. Böyle bir şey olamaz.
 
Biliyorum bazı medya grupları bana saldıracak. Ama milletimin sağlığı için varsın saldırsınlar.
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı