Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 15 Nisan 2013, Pazartesi 22:17 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“HZ. PEYGAMBERİMİZ VE İNSAN ONURU” KONFERANSI VERİLDİ

Cumhuriyet Üniversitesi’(CÜ)nde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Ebru, Tezhip ve Hat eserlerinden oluşan sergi açılışı ile “Hz. Peygamberimiz ve İnsan Onuru” adlı konferans gerçekleştirildi.
“HZ. PEYGAMBERİMİZ VE İNSAN ONURU” KONFERANSI VERİLDİ Cumhuriyet Üniversitesi’(CÜ)nde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Ebru, Tezhip ve Hat eserlerinden oluşan sergi açılışı ile “Hz. Peygamberimiz ve İnsan Onuru” adlı konferans gerçekleştirildi.

CÜ Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Müzehhip Mehmet Ali Düzün ile Hattat Müzehhibe Fatmagül Saklavcı’ya ait Ebru, Tezhip ve Hat Sanatı’ndan oluşan 100 eserin yer aldığı serginin açılışını Vali Zübeyir Kemelek, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık ve İl Müftüsü Yusuf Şahin yaptı.

Açılışın ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş tarafından verilen “Hz. Peygamberimiz ve İnsan Onuru” adlı konferansa geçildi.

Konferansa Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık ve İl Müftüsü Yusuf Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Yaşar Nevzat Aşıkoğlu, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Kocacık, 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen programın İl Müftülüğü ile ortak gerçekleştirildiğini belirterek, “Kutlu Doğum Haftasının hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Her Kutlu Doğum Haftası’nda önemli bir konu belirleyerek konferanslar düzenlediklerini dile getiren Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, “Bu yılda “Hz. Peygamberimiz ve İnsan Onuru” adlı konuyu belirledik. Bu kapsamda çeşitli konferanslar vermeye devam ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş tarafından sunum yapıldı.

Program sonunda Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş’e plaket takdim etti.

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı