DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 15 Nisan 2013, Pazartesi 22:14 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DOÇ. DR. CANPOLAT KONFERANS VERDİ

İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı Danışmanı Doç. Dr. Hasan Canpolat, Cumhuriyet Üniversitesi’(CÜ)nde “Küreselleşme, Demokrasi ve Kamu Yönetimi” adlı konferans verdi.
DOÇ. DR. CANPOLAT KONFERANS VERDİ İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı Danışmanı Doç. Dr. Hasan Canpolat, Cumhuriyet Üniversitesi’(CÜ)nde “Küreselleşme, Demokrasi ve Kamu Yönetimi” adlı konferans verdi.

CÜ Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, STSO Meclis Başkanı Mustafa Sarılar, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

CÜ Rektörlüğü tarafından gerçekleştirilen konferansta İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı Danışmanı Doç. Dr. Hasan Canpolat, 4 yıl vali olarak görev yaptığı Sivas’a tekrar gelmesine vesile olan başta Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek, “8 yıl sonra Sivas’ta olmak, sizlerle bir arada olmak çok güzel bir duygu.” dedi.

Konuşmasının ardından “Küreselleşme, Demokrasi ve Kamu Yönetimi” konulu konferansa geçen Doç. Dr. Canpolat, 1800′lü yıllarda dünya ekonomisinin Yüzde 62′sinin doğu ülkelerinde olduğuna dikkat çekerek “Bugüne baktığımızda ise bu oran hızla batıya kaymıştır. Dünya ekonomisinin Yüzde 38,5′ine 29 milyon insanın elindedir. 3 milyar insan ise sadece Yüzde 3,3′ünü elinde bulundurmaktadır.” diyerek küresel ekonomi ve demokrasi konularında önemli bilgiler verdi.

Konferansın ardından Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Doç. Dr. Hasan Canpolat’a çiçek ve plaket takdim etti.

Program soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı