CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE FETÖ OPERASYONU
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ AFİLİASYONA TABİİ OLUYOR
Bu haber 15 Nisan 2013, Pazartesi 22:12 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FARUK KOCACIK'A “ÜNİVERSİTE-İŞADAMLARI İŞBİRLİĞİ” ÖDÜLÜ

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, STSO Danışma Kurulu Toplantısı ve TÜMSİAD Sivas Şubesi tarafından düzenlenen “Sivas’ta yeni vizyon” adlı programa katıldı. Rektör Prof. Dr. Kocacık TÜMSİAD tarafından “Üniversite-İşadamları İşbirliği” ödülüne layık görüldü.
FARUK KOCACIK'A “ÜNİVERSİTE-İŞADAMLARI İŞBİRLİĞİ” ÖDÜLÜ Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, STSO Danışma Kurulu Toplantısı ve TÜMSİAD Sivas Şubesi tarafından düzenlenen “Sivas’ta yeni vizyon” adlı programa katıldı. Rektör Prof. Dr. Kocacık TÜMSİAD tarafından “Üniversite-İşadamları İşbirliği” ödülüne layık görüldü.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’(STSO)nda düzenlenen STSO Danışma Kurulu Toplantısı’na Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, AK Parti Sivas Milletvekilleri Nursuna Memecan, Ali Turan, CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Hasan Canpolat, Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok, CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, STSO Başkanı Osman Yıldırım ile oda üyeleri katıldı.

STSO Danışma Kurulu Toplantısı’nda Bakan İsmet Yılmaz, Sivas ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunarak, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Kocacık ise Sivas’ın, eğitim ve üniversiteler ve sanayi şehri olabileceğini dile getirerek, “CÜ’nün güzel projeleri var. Teknik üniversite projemiz var. Sayın Bakanımızdan bir ricam var; Dikimevi müsaitse o bölgeye Üniversitemiz Vakfı’nın kuracağı Vakıf Üniversitesi projemiz var. Raylı sistemle ilgili Sayın Ulaştırma Müsteşarımız Habib Soluk’a 3 adet proje sunduk. Biz geleceği planlamamız düşüncesiyle marka olmamız gerektiği düşüncesiyle bu raylı sistemi çok önemsiyoruz. Herkesinde bu konuda desteğini bekliyoruz. Ayrıca Fadlum Köprüsü ile ilgili göreve geldiğim 3. günden itibaren 8 aydır uğraşıyorum. Hala da bir mesafe kat edilmedi, ona üzülüyorum. Anıtlar Kurulu maalesef köprünün sağına ve soluna yapım izni vermiyor. Kızılırmak’ımız var. O bölgede yapılacak projenin maliyeti ile beraber bir proje hazırladık. Onunda bir bölümünü biz başlatacağız. O bölgenin iki tarafı tüm kurumların işbirliği ile güzel bir görünüme kavuşmasını arzu ediyoruz” dedi.

Danışma Kurulu Toplantısı’nın ardından TÜMSİAD Sivas Şubesi tarafından düzenlenen “Sivas’ta yeni vizyon” adlı programa geçildi.

Çeşitli konularda 17 ödülün dağıtıldığı gecede Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, “En Değerli Bilim Adamı” ödülüne layık görüldü.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı