DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 12 Nisan 2013, Cuma 22:35 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

REKTÖR KOCACIK “AVRUPA’DA GÖÇ, İSLAM VE ÇOKKÜLTÜRLÜLÜK” SEMPOZYUMUNA KATILDI

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen “Avrupa’da Göç, İslam ve Çokkültürlülük” sempozyumuna katıldı.
REKTÖR KOCACIK “AVRUPA’DA GÖÇ, İSLAM VE ÇOKKÜLTÜRLÜLÜK” SEMPOZYUMUNA KATILDI Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen “Avrupa’da Göç, İslam ve Çokkültürlülük” sempozyumuna katıldı.

”Avrupa’da Göç, İslam ve Çokkültürlülük” konulu sempozyumun açılışına katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, “Göç konusuna insanlık haysiyeti ve demokratik değerler çerçevesinden bakmak ve meseleyi bu değerleri akılda tutarak çözmek mecburiyetindeyiz. Her ülke kendine has çözümler üretebilir. Ancak, çokkültürlülüğe saygı göstermek işin esasını oluşturmalıdır”. dedi.

 Cumhurbaşkanı Gül, toplantıya katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sempozyumun en iyi şekilde düzenlenmesi için büyük gayret gösteren Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Murat Tuncer  başta olmak üzere, Hacettepe Üniversitesi Göç ve Siyaset Araştırmaları Merkezi, Oxford İslam Araştırmaları Merkezi, Uluslararası Göç Örgütü, UNESCO Türkiye ve TBMM AB Uyum Komisyonu yetkililerini tebrik etti.

 Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncer’in konuşmasının ardından  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kocacık bir selamlama konuşması yaptı.

 Sempozyum sonrasında Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindekiler aynı yerde bulunan “Avrupa’da İslam Karikatürleri”  sergisini gezdi ve yetkililerden sergi hakkında bilgi aldı.

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı