CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE FETÖ OPERASYONU
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ AFİLİASYONA TABİİ OLUYOR
Bu haber 03 Nisan 2013, Çarşamba 20:45 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FARUK KOCACIK'IN İADE-İ ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, TÜMSİAD, SRT, SİPAS, AA ve MÜSİAD’a iade-i ziyaretlerde bulundu.
FARUK KOCACIK'IN İADE-İ ZİYARETLERİ SÜRÜYOR  

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, TÜMSİAD, SRT, SİPAS, AA ve MÜSİAD’a iade-i ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretler kapsamında ilk olarak Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’(TÜMSİAD)ni ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul ve Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, dernek başkanı Murat Şahin ve üyelerine çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TÜMSİAD Başkanı Şahin, ziyarette CÜ ile işadamları arasında işbirliklerinin gözle görülür şekilde arttığını belirterek, “Bu konuda çaba harcayan Rektör Hocamıza ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

-SRT ZİYARETİ-

Daha sonra Rektör Prof. Dr. Kocacık ve beraberindekiler, Sivas Radyo Televizyonu (SRT) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasdemir’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Rektör Prof. Dr. Kocacık, “Ahmet Hasdemir bizleri daha önce ziyaret etmişti. Bizde iade-i ziyarette bulunmak istedik. Üniversite olarak kamu, özel sektör ve STK’ların desteğine ihtiyacımız var. Bir tane Cumhuriyet Üniversitesi var. Bize düşen ise üniversitemize sahip çıkmak ve daha iyi yerlere taşımaktır.” dedi.

-SİPAS ZİYARETİ-

SRT’nin ardından SİPAS TV Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Kurt’u ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Kocacık, çalışmaları hakkında bilgi verdi ve SİPAS TV’ye yayın hayatında başarılar diledi.

-AA ZİYARETİ-

İade-i ziyaretler kapsamında Rektör Prof. Dr. Kocacık, Anadolu Ajansı (AA) Sivas Bölge Müdürü Cemal Coşkun’u ziyaret ederek bölgenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AA Sivas Bölge Müdürü Cemal Coşkun, CÜ’nün çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve bilimsel çalışmaların duyurulması noktasından ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.

-MÜSİAD ZİYARETİ-

Son olarak Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mustafa Coşkun’u ziyaret eden Prof. Dr. Kocacık, üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde sürdürdükleri çalışmalardan bahsederek, “Bu konuda projelerimizi hazırladık. İşbirliğimiz artarak devam edecek” dedi.

MÜSİAD Başkanı Mustafa Coşkun ise CÜ’ye ulaşım konusunda düşünülen raylı sistemlerin yapımına sıcak baktıklarını ve destek verdiklerini dile getirerek, “Yapılması düşünülen raylı sistem şehrimize değer katacaktır. Bu nedenle de yapılması konusunda her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu. 

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı