CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
DEMİRKAYA, YENİÇAĞ GAZETESİ SİVAS TEMSİLCİSİ OLARAK ATANDI…
Bu haber 03 Nisan 2013, Çarşamba 20:38 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“3 KAĞIT EKONONOMİSİ” ADLI KONFERANS DÜZENLENDİ

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ)’nde Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Altuğ “3 Kağıt Ekonomisi” adlı konferans verdi.
“3 KAĞIT EKONONOMİSİ” ADLI KONFERANS DÜZENLENDİ  

 

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ)’nde Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Altuğ “3 Kağıt Ekonomisi” adlı konferans verdi. Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği (CÜDER) tarafından düzenlenen etkinliğe Sivas Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok, Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Dursun Çoşar, CÜDER Başkanı Mustafa Durmuş, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği (CÜDER) Başkanı Mustafa Durmuş, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve konferansa katılan Prof. Dr. Osman Altuğ’a teşekkür etti.
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Altuğ: “Türkiye’deki sistem parası olanın demokrasisidir. Aslında buna parakrasi demekte mümkündür. Kayıt dışı bir ekonomide enflasyon rakamları da önemli değildir. Çünkü sağlıklı verilere dayanmıyor. Mesela fert başına düşen milli gelir bir gecede 2 bin dolardan 4 bin dolara çıktı. Bu mümkün mü? Türkiye’de gelir dağıtılmıyor ki fert başına düşen gelir hesaplansın.
Öncelikle ekonomi kayıt altına alınarak sağlıklı veriler elde edilmeli.” dedi.
 
Prof. Dr. Altuğ, “Ülkelerde üretim yapılır ve mukabil para basılır. Paranın değerini belirleyen unsur üretim gücüdür. Ama bizde böyle olmuyor. 3 tane kağıt var. Borsa, faiz ve döviz. Yani bu kağıtlarla hareket ediliyor. Bunların da üretimle ilgisi yok. Birileri bunlarla oynuyor. Bizim ülkemiz kaybediyor.” şeklinde konuştu.
Program sonunda Prof. Dr. Osman Altuğ’a CÜDER tarafından hazırlanan plaket takdim edildi.
 
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı