Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 27 Mart 2013, Çarşamba 23:06 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

C.Ü.’DE EĞİTİM GÖREN MİLLİ SPORCULAR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'nda (BESYO) eğitim gören öğrenciler, Milli Takımlarda başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.
C.Ü.’DE EĞİTİM GÖREN MİLLİ SPORCULAR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'nda (BESYO) eğitim gören öğrenciler, Milli Takımlarda başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Çeşitli branşlarda 18 Milli sporcunun eğitim gördüğü CÜ Beden Eğitimi Spor Yüksek Okul'unun Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Kangalgil, yıllardır tercih edilen bir okul olduklarını belirterek, 20'ye yakın aktif sporcumuz milli takımların çeşitli kademelerinde görev yapıyor " dedi.

Her yıl 100 tane öğrencinin kayıt yaptırdığını dile getiren Yrd. Doç. Dr. Kangalgil, "Bunların bir kısmı milli sporcular. Bizim bir milli kontenjanımız yok ama sporcularımız bizi tercih ediyorlar. Ayrıca Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından bize gönderilen milli sporcular var. Biz burada mümkün olduğu kadar kendi branşlarını engellemeden eğitim öğretim yapmalarına imkan tanımaya çalışıyoruz. Ama çoğu zaman bu öğrencilerimizi okulda tutamıyoruz çünkü milli takım kamplarında veya müsabakalarda geçiyor zamanları. Bununla ilgili kanuni haklarından sporcularımızı yararlandırıyoruz, destek olmaya çalışıyoruz. Tabi bu çocuklarımızın milli takım görevinin yanı sıra üniversitemizi temsilen de kendi branşlarında müsabakalara katılmalarını istiyoruz. Tabi tarihler milli takım kampıyla çakışmazsa üniversitemizi temsilen müsabakalara katılıyorlar ve oldukçada başarılı sonuçlar elde ediyoruz " dedi.

Avrupa Boks 3'üncüsü BESYO son sınıf öğrencisi Muhammet Karagöz, "Boks branşında Türkiye 1'inciliğim, 2'nciliğim ve 3'üncülüğüm var. Cumhuriyet Üniversitesi'nde bulunan imkanlar çok iyi durumda ve okulumuzun spor salonunun olması ise bizlere büyük avantaj sağlıyor. Bu okulda olmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

3'üncü sınıf öğrencisi Fatih Öztürk ise Oryantirik branşında Dünya ve Balkan Şampiyonalarında çeşitli dereceleri olduğunu, Türkiye'de düzenlenen müsabakalarda CÜ'yü temsil ettiğini ve 2'ncilik elde ettiğini belirtti. Öztürk, CÜ'de ERASMUS programı kapsamında başka ülkelerdeki üniversitelere gitme fırsatı bulduğunu ancak CÜ Spor Salonu'nun imkanların yurtdışındaki salonlardan daha iyi olduğunu gözlemlediğini dile getirdi.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencisi milli sporcu Cemile Eser yaptığı açıklamada, "Atletizm sporuyla uğraşıyorum. Polonya'da Avrupa 3.sü oldum. Türkiye çeşitli derecelerim, 1, 2 ve 3.lüklerim var. Uluslar arası üniversiteler yarışmasında birinci oldum. Balkan birinciliğim var. Okulumuz çok iyi. Bütün imkanlara sahibiz. Okulumuz ve hocalarımız gayet iyi. Hocalarımız bizimle ilgileniyor ve bizi spora teşvik ediyorlar" dedi.

Judocu Şükran Bakacak, yurtdışında pek çok müsabakaya katıldığını söyleyerek, "Judo milli takım sporcusuyum. Birçok Türkiye derecelerim oldu. Devamlı milli takım kampındayız. Yaklaşık 6-7 yıldır milli takımıma hizmet ediyorum. Dünya ve Balkan 3'üncülüklerim var. Birçok yurt dışı derecem var. Üniversiteler Arası Dünya Şampiyonası'nda takım olarak 3. olduk. Ferdi olarak Türkiye 3'üncüsü oldum. Okulumu gerçekten çok seviyorum. Hem hocaların kalitesi olarak hem de okulun kalitesi olarak gayet iyi bir konumda. Hocalarımız bize hem yardımcı hem de destek oluyorlar. Gerektiği zaman birebir ilgileniyorlar. O konuda hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz" dedi.

Dünya, Türkiye ve Amerika'da düzenlenen müsabakalarda halterde birçok derece ve rekoru elinde bulunduran Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 1. Sınıf öğrencisi görme engelli Dursun Hayran ise; "İlk önce şunu söylemek istiyorum CÜ Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu müdürü olmak üzere tüm hocalarıma bizlere gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ediyorum. Ben görme engelli bir öğrenciyim. Bana çok büyük imkanlar sağlıyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum " şeklinde konuştu.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı