ANADOLU BASINI SİVAS'TA TEK SES…
TGF 100. Yılda Sivas’ta toplanıyor...
CHP İl Başkanı Temel; “Canan direnecek, örgüt direnecek ve biz kazanacağız”
Bu haber 26 Mart 2013, Salı 21:49 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GİRİŞİMCİLİK ANLATILDI

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri Yıldızeli'ne gelerek bir takım ziyaretler gerçekleştirdi.
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GİRİŞİMCİLİK ANLATILDI  

Osman Yıldırım ve beraberindeki heyet ilk olarak Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Yıldızeli'nin ekonomisi ve ilçede yapılabilecek yatırımlar konuşuldu.

Yıldırım ve beraberindekiler daha sonra Belediye Başkanı Selim Baş'ı da ziyaret ederek buradan Yıldızeli Meslek Yüksek Okulu'nda öğrencilere 'girişimcilik' konulu konferans vermek için buraya geçti.

Osman Yıldırım konferansta, öğrencilere girişimcilik konusundaki ince noktaları anlattı ve iş dünyasında karşılaşabilecek tehlikeleri bir bir sıraladı. Yıldırım, "Günümüz dünyasında artık bölgesel ekonomi diye bir şey kalmadı. İş dünyasındaki bir yatırımcı Sivas'ta üretmiş olduğu ürün ile on bin kilometre uzaklıkta ki bir üretici ile rekabet içerisinde ve onunla mücadele etmek zorunda. Sabah erkenden kalkan bir ceylan av olmamak için dünden daha hızlı koşmak zorunda. Yine aynı şekilde dün av arayan aslan bugün aç kalmamak için dünden daha hızlı koşmak zorunda. İş dünyasında rekabet edebilmek ve başarılı olabilmek için sürekli riski göze almak zorundayız. Başarılı olmak için öncelikle kendimize hedefler belirlemeliyiz ve bu hedefler doğrultusunda kendimizi her geçen gün yenilemeliyiz" dedi. Konferans sonunda Yıldırım, öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı.

Konferans bitiminde Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan Osman Yıldırım'a teşekkür plaketi takdim etti.

Konferansa Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, Sivas TSO Başkanı Osman Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, Yıldızeli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yardımcıları Öğretim Görevlileri Leyla Esginova, Ümit Koçyiğit, öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı