Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 20 Mart 2013, Çarşamba 20:02 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜRGÜP : NEVRUZ KARDEŞLİĞİN VE SEVGİNİN ADIDIR

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
ÜRGÜP : NEVRUZ KARDEŞLİĞİN VE SEVGİNİN ADIDIR  

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
 
Başkan Ürgüp, mesajında şunları kaydetti: “Bilindiği gibi Nevruz, yüzyıllardır aziz milletimiz tarafından bahar bayramı olarak kutlanmaktadır. Nevruz, baharla birlikte gelen coşkunun, sevincin, paylaşımın, dostluğun, sıcaklığın ve samimiyetin adıdır.
 
Nevruz, tıpkı Orta Asya'daki gibi Anadolu'da da Türkler tarafından Selçuklu ve Osmanlı'da coşkuyla kutlanan bir bayram olmuştur. Bugüne özgü oyunlar, yarışmalar yapılır, çeşitli etkinlikler gerçekleştirilirdi. Herkes birlik ve beraberlik içinde bu özel günü sevinçle kutlarlardı.
 
Günümüzde eski coşkusundan uzak da olsa Nevruz halen milletimizin ekseriyetinin kutladığı bir milli bayramımızdır. Bayramlar dayanışmanın, muhabbetin ve sevginin adıdır.
 
Öte yandan bu değerlerle alakası olmayan terör unsurlarının bu bayrama sahip çıkmaları ise büyük bir tezattır. Kanla, nefretle, kinle, zulümle, baskıyla, bölücülükle anılan bu kesimlerin sevgi ve kardeşliğin adı olan Nevruzla ne alakası olabilir? Bu güzel günü istismar ederek milletimizin içine fitne tohumları ekenleri lanetliyorum.
 
Bu duygu ve düşünceler içinde nice yenibaharlarda ay yıldızlı al bayrak altında hür ve bağımsız yaşamak dileğiyle milletimizin Nevruz Bayramını kutluyorum.”
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : belediye ürgüp doğan
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı