CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
DEMİRKAYA, YENİÇAĞ GAZETESİ SİVAS TEMSİLCİSİ OLARAK ATANDI…
Bu haber 19 Mart 2013, Salı 20:10 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VALİ ZÜBEYİR KEMELEK VE EŞİ ZEHRA KEMELEK, HUZUREVİ SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Zübeyir KEMELEK ve eşi Zehra KEMELEK, '18-25 Mart Yaşlılar Haftası' kapsamında Huzurevi sakinleri ile bir araya geldi.
VALİ ZÜBEYİR KEMELEK VE EŞİ ZEHRA KEMELEK, HUZUREVİ SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ Vali Zübeyir KEMELEK ve eşi Zehra KEMELEK, '18-25 Mart Yaşlılar Haftası' kapsamında Huzurevi sakinleri ile bir araya geldi. İhramcızâde İsmail Hakkı TOPRAK Huzurevi'nde gerçekleştirilen programda; Vali Zübeyir KEMELEK ve eşi Zehra KEMELEK, Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk KOCACIK, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali TAŞ, İl Emniyet Müdürü Selçuk KIZILAY, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM, ilgili kurum müdürleri ve basın mensupları, yaşlılarımız ve huzurevi çalışanları da yer aldı.
 

Ziyaretine huzurevi sakinlerinin yapmış oldukları el işi sergisini gezerek başlayan Vali KEMELEK, programda yaptığı konuşmada; "Yaşlılarımıza olan saygımız ve sevgimiz çok özeldir. Yaşlılarımız bizim için çok değerli, ayrıca devletimiz yaşlılarımızın bakımı ve korunmasına çok önem vermektedir. Günümüzde sosyal politikalara daha fazla ağırlık verilmektedir. Özürlü ve yaşlı bakımı konularında çok ciddi mesafeler alındı. Sosyal politikalar alanında yapılmış olan yenilikler, gelişmeler çok önemli boyutlara ulaştı. Yeni bir anlayış çerçevesi içersinde yaşlı bakımında, toplu yaşam yerlerinden daha özel yaşam yerlerine doğru bir eğilim var. Böylelikle yaşlılarımıza daha serbest, daha özgür bir ortam sunulmuş oluyor. Bizler hep birlikte sizlere hizmet etmekten, sizlerin duasını almaktan mutlu oluyoruz. Biz her zaman yanınızdayız. Yaşlı bakımında emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyor, bütün yaşlılarımıza sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Allah hepinize sağlık, sıhhat, mutluluk versin. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm yaşlı vatandaşlarımızın Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, onların sadece bu hafta değil her zaman için bizim baş tacımız olduğunu özellikle altını çizerek, tüm yaşlılarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum." dedi.
Programda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM da günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.
 

Huzurevinde kalan yaşlılarla yakından ilgilenerek hal ve hatırlarını soran Vali Zübeyir KEMELEK ve eşi Zehra KEMELEK, Huzurevi sakinlerinin ellerini öperek onlara sağlıklı yaşam diledi. Programda; Vali Zübeyir KEMELEK'e huzurevi sakinleri şiir ve şarkılarla sürpriz yaptı. İhramcızâde İsmail Hakkı TOPRAK Huzurevi'nde gerçekleştirilen program, Vali Zübeyir KEMELEK ve eşi Zehra KEMELEK'in huzurevinde kalan yaşlılarla hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.
    

Buradaki ziyaretinin ardından Yaşlı Yaşam Evi'ne de ziyarette bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer YILDIRIM ise, Vali Zübeyir KEMELEK'e Yaşlı Yaşam Evi hakkında bilgi vererek, burada yaşayan yaşlılarımızın daha mutlu olduklarını vurguladı.

Ziyaret sırasında aile ortamında yaşayan ev sakinleriyle sohbet eden, Vali KEMELEK, ev sakinlerine herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Ev sakinleri de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na ve Vali Zübeyir KEMELEK’e böyle bir imkânı sağladıklarından dolayı teşekkür ederek, bu ortamda çok mutlu ve huzurlu olduklarını söylediler.

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı