İnce’den Erdoğan’a: Bir daha böyle laf ederse onu meydanlarda perişan edeceğim
CHP seçim bildirgesini açıkladı...
ÜNİVERSİTEDE
REKTÖR 17-25 ARALIK SONRASI FETÖ’nün YAĞMUR DERGİSİNDE GÖREV ALMIŞ!
Bu haber 19 Mart 2013, Salı 00:43 tarihinde eklendi. 597 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÇANAKKALE ZAFERİ NEDENİYLE KONFERANS DÜZENLENDİ

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Atatürk İlkeleri Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından “Atatürk’ün Çanakkale Muharebelerindeki Rolü” adlı konferans ile “Çanakkale Zaferi’nden İzlenimler” adlı canlandırma gerçekleştirildi.
ÇANAKKALE ZAFERİ NEDENİYLE KONFERANS DÜZENLENDİ Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Atatürk İlkeleri Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından “Atatürk’ün Çanakkale Muharebelerindeki Rolü” adlı konferans ile “Çanakkale Zaferi’nden İzlenimler” adlı canlandırma gerçekleştirildi.

 

Merkezi Amfi’de düzenlenen programa CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ertan Buyruk, Atatürk İlkeleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Okt. Ahmet Necip Günaydın, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çanakkale Savaşı’nın olduğu dönemde yayınlanan Yeni Mecmua Dergileri’nde basılan fotoğraflarla sunumuna başlayan Okt. Ahmet Necip Günaydın, Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşü ve iyi bir komutan olması sayesinde saldırılara karşı çeşitli önlemlerin alındığını dile getirdi.

Günaydın, Çanakkale’de, Mustafa Kemal’in yaptığı kahramanlıkların göz ardı edilemeyeceğini, Çanakkale Cephesi’nde, Atatürk’ün yaralandığı bilgisine bir doktorun notlarından ulaşıldığını belirtti.

Sunumun ardından Okt. Serap Bozpolat Ayan tarafından hazırlanan “Çanakkale Zaferi’nden İzlenimler” adlı canlandırma sahnelenmesi salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı.

Program sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Ahmet Necip Günaydın ve Serap Bozpolat Ayan’a plaket takdim etti.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı