DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 19 Mart 2013, Salı 00:40 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

500 GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENE ZİYARET

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, “Gönüllü Öğretmen Projesi” kapsamında, üniversite öğrencileri tarafından okullarda ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere verilen derslere katıldı.
500 GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENE ZİYARET Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, “Gönüllü Öğretmen Projesi” kapsamında, üniversite öğrencileri tarafından okullarda ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere verilen derslere katıldı.

Sivas Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) işbirliğinde düzenlenen Gönüllü Öğretmen Projesi kapsamında 500 üniversite öğrencisi öğrencilere gönüllü öğretmenlik yapıyor. Bu kapsamda hafta sonu Başöğretmen ve Vali Lütfullah Bilgin İlköğretim Okullarında sürdürülen derslere CÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Sarı ve Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Gültekin Gökçe, “Gönüllü Öğretmenleri” ziyaret etti.

Ziyarette Yrd. Doç. Dr. Gültekin Gökçe, Gönüllü Öğretmenler Projesi hakkında bilgi vererek, öğrencilere Matematik, Fen, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersleri verildiğini söyledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve beraberindekiler eğitim verilen sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti.
Ekonomik durumları iyi olmayan öğrencilere yönelik yapılan projenin önemine değinen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, “Eğitimde tek başına bir kurumun ya da bir gurubun başarıyı yakalaması mümkün değil. Bu manada kurumlarımızla işbirliği yaparak eğitimde kaliteyi arttırmayı hedefliyoruz. Okullardaki eğitimin kalitesini arttırmak ve dar gelirli ailelerimizin çocuklarına eğitim desteği sağlamak için bu proje oldukça önemli. Okullarımızda yaptığımız ziyarette gördük ki kitap konusunda çok ciddi sıkıntılar var. Bu konuda da elimizden geleni yapacağız. Gönüllü Öğretmenler Projesi’ni hayata geçiren ve uygulamalarına katılan tüm öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı