Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 13 Mart 2013, Çarşamba 20:22 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“ÇANAKKALE RUHU’NDAN İSTİKLAL MARŞI’NIN DOĞUŞU” KONFERANSI DÜZENLENDİ

Araştırmacı-Yazar Beşir Ayvazoğlu, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ)’nde “Çanakkale Ruhu’ndan İstiklal Marşı’nın Doğuşu” adlı konferans verdi.
“ÇANAKKALE RUHU’NDAN İSTİKLAL MARŞI’NIN DOĞUŞU” KONFERANSI DÜZENLENDİ  

Araştırmacı-Yazar Beşir Ayvazoğlu, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ)’nde “Çanakkale Ruhu’ndan İstiklal Marşı’nın Doğuşu” adlı konferans verdi.

CÜ Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul ile Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Baro Başkanı Muharrem Eliş, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Konferansta konuşan Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Araştırmacı-Yazar Beşir Ayvazoğlu’nun, bazı duyguların unutulmaması, gençlere hatırlatılması ve pekiştirilmesi adına güzel bir katkı sağlayacağına inandıkları bir isim olduğunu belirterek, “Kendileri de bizleri kırmayarak teşrif ettiler. Şairler insanlardan daha duyarlıdır ve bazı duyguları en güzel anlatan kişilerdir. Mehmet Akif Ersoy’da bunun en güzel örneğini teşkil ediyor. İstiklal Marşı’mızın TBMM’de kabul edilmesinin 92. yıldönümünde O’nun o gün ki duygularını bugüne taşıyabilmeye vesile olursak mutlu oluruz. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programa katılamayanların telgraflarının okunmasının ardından Araştırmacı-Yazar Beşir Ayvazoğlu’nun özgeçmişi okundu.

Araştırmacı-Yazar Beşir Ayvazoğlu konferansa geçmeden önce yaptığı konuşmada sokaklarında ayak izlerinin olduğu şehirde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “İnsanın doğup büyüdüğü memlekette sevilmesi, itibar görmesi, davet edilmesi ve dinlenmesi çok güzel bir duygu.” ifadelerini kullandı.

Ayvazoğlu, Çanakkale Savaşı ve İstiklal Marşı’nın kaleme alındığı süreci anlatarak Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri ve eserlerinden kesitler sundu.

Program sonunda Rektör Prof. Dr. Kocacık, Araştırmacı-Yazar Beşir Ayvazoğlu’na günün anısına plaket takdim etti.

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı