“REKTÖR ÜLKÜCÜ VE TÜRK MİLLİYETÇİ GENÇLERLE ACIMASIZCA UĞRAŞIYOR”
DEVLETİN MALI DENİZ İSE! CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNİN MALI NEDİR?
ÜNİVERSİTEDE HAYATİ TEHLİKE HAT SAFHAYA ULAŞTI!
ÜNİVERSİTE BU SEFER YENİ ASYA GAZETESİNİN GÜNDEMİNDE
Bu haber 13 Mart 2013, Çarşamba 20:14 tarihinde eklendi. 613 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDEN BİR İLK DAHA

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Türkiye’de ilk kez yaptıkları bilimsel araştırma ile Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen 2. Öğrenci Kongresi’nde 3. oldu.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDEN BİR İLK DAHA Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ)  Diş Hekimliği Fakültesi Türkiye’de ilk kez yaptıkları bilimsel araştırma ile Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen 2. Öğrenci Kongresi’nde 3. oldu.

Bu yıl 2′ncisi düzenlenen Öğrenci Kongresi’ne katılan CÜ Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. İhsan Hubbezoğlu, Yrd. Doç. Dr. Recai Zan ve 8 öğrenci tarafından yapılan “Endodonti Dalında Kök Kanallarında Ozonlu Su ile İrrigasyon”  bilimsel araştırma projesi ile Türkiye  3′cüsü  oldu.

Türkiye’de ilk kez yapılan proje ile CÜ Diş Hekimliği Fakültesi uluslararası projelerde adını bir kez daha duyurmayı başarırken, kongrede kazanılan ödülü Yeditepe Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nükhet Sandallı’nın elinden aldı.

Toplam 7  üniversitenin katıldığı kongrede birincilik ve ikincilik ödüllerini Yeditepe Üniversitesi tarafından hazırlanan projelere verildi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı