Sivas’ta EMEĞE saygı bu, her şey para kazanmak değil ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…
DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
Bu haber 12 Mart 2013, Salı 23:10 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında okullardaki eğitim konferansları devam ediyor. Bu kapsamda Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda eğitim konferansı verildi.
DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında okullardaki eğitim konferansları devam ediyor. Bu kapsamda Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda eğitim konferansı verildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji ve Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden 10 öğretim elemanı ve 45 gönüllü öğrenci tarafından ilkokul, ortaokul ve liseler ile dershanelerde uygulamalı deprem konferansları kapsamında Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda eğitim konferansı verildi.

Konferansa İl AFAD Müdürü (AFAD) Nazif Ekinci, CÜ Jeoloji Mühendisliği Tektonik Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fikret Koçbulut, Mühendislik Fakültesi öğrencileri ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri katıldı.

Jeoloji Mühendisliği Tektonik Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fikret Koçbulut, öğrencilere verdiği konferansta deprem nedir, depremden nasıl korunabiliriz gibi konularda bilgi verdi. Öğrencilere, dünyanın oluşumu ve depremlerin meydana geliş şekillerinin anlatıldığı “Kıpırdayan Dünyamız” adlı kısa film izlettirildi.

Sivas Valiliği, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), İl Milli Eğitim Müdürlüğü, CÜ Jeoloji, Jeofizik ve Geomatik Mühendislikleri Bölümleri,  Jeoloji, Jeofizik ve Geomatik Mühendisleri Odası Sivas Şubeleri ile sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile deprem başta olmak üzere doğal afetlere karşı farkındalık yaratmak ve bilinç oluşturmak için Mart ayı boyunca etkinlik düzenlenecek. Nisan ve Mayıs aylarında da devam etmesi planlanan bu konferanslarla 100’ü aşkın okulda 10 Bin civarında öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı