CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNE FETÖ OPERASYONU
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ AFİLİASYONA TABİİ OLUYOR
Bu haber 12 Mart 2013, Salı 22:37 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 92. YIL DÖNÜMÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 92. yıl dönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde program düzenlendi.
 İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 92. YIL DÖNÜMÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ  

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 92. yıl dönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde program düzenlendi. Programa Vali Zübeyir KEMELEK'in yanı sıra; Garnizon ve 5. Piyade Tugay Komutanı Mustafa İLTER, Belediye Başkan Vekili Orhan DEMİROK, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan AYDIN, Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Ali TAŞ, kurum müdürleri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Zübeyir KEMELEK ve beraberindekiler öncelikle Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan "İstiklal Marşı Yazmak" konulu resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Sergi açılışına Belediye Başkan Vekili Orhan DEMİROK, Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR ve çok sayıda davetli de katıldı. Sergiyi gezen ve resimler hakkında bilgi alan Vali KEMELEK ve beraberindekiler, daha sonra Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Programı'na katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kongre Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Necaattin TOPÇU´nun sunumuyla başlayan programa, Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alim YILDIZ yaptığı konuşmada, Mehmet Akif ERSOY'un yazdığı marşın bağımsızlık yolunda mücadele veren Türk Milletine umut verdiğini ve Anadolu'yu yeni bir dirilişe hazırladığını söyledi. Kongre Anadolu Lisesi Müdürü Eyyüp TANYILDIZ ise İstiklal Marşı'nın önemine değindi.

Konuşmaların sona ermesiyle Kongre Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından Mehmet Akif ERSOY'un hayatının anlatıldığı birinci bölümün ardından İstiklal Marşı'nın Kabulü adlı Oyun sahnelendi. Program, Vali Zübeyir KEMELEK'in Ortaokullar arası Resim ve Liselerarası Drama yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı