DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 11 Mart 2013, Pazartesi 18:52 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞIYOR' ADLI BİLGİ VE PROJE YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tarafından ülke genelinde çiftçi kadınların eğitimine yönelik düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' adlı Bilgi ve Proje Yarışması'nın final programı, 16 ilçeden 16 kadın yarışmacının katılımı ile Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
'KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞIYOR' ADLI BİLGİ VE PROJE YARIŞMASI DÜZENLENDİ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tarafından ülke genelinde çiftçi kadınların eğitimine yönelik düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' adlı Bilgi ve Proje Yarışması'nın final programı, 16 ilçeden 16 kadın yarışmacının katılımı ile Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
 

Programa, Vali Zübeyir KEMELEK'in yanı sıra; eşi Zehra KEMELEK, Belediye Başkanı Doğan ÜRGÜP'ün eşi Makbule ÜRGÜP, Belediye Başkan Vekili Orhan DEMİROK, Vali Yardımcıları Veysel ÇİFTÇİ ve Vefa KAYA, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan ASLAN, ilgili protokol üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.
Yarışmanın açılışında konuşan ve kadınların, ülkemizin kalkınmasında son derece önemli katkıları olduğunu vurgulayan Vali KEMELEK; "Kadınlarımıza yönelik olarak gerçekleştirilen her türlü çalışmayı önemsiyoruz. Bir toplumda kadınlar, sosyo-ekonomik hayat içerisinde ne kadar etkinlerse o toplum da o kadar gelişmiş durumda oluyor. Bu nedenledir ki kadınların sosyo-ekonomik hayata katılımlarını arttırmak için bu kesime yönelik mesleki eğitim faaliyetlerini geliştirmemiz gerekiyor." dedi.
 

Programda Belediye Başkan Vekili Orhan DEMİROK ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan ASLAN da konu ile ilgili birer konuşma yaptılar. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan ASLAN, konuşmasında; yarışmanın 10 yıldır düzenlendiğini ve geçen yıl bölge birinciliği ve Türkiye ikinciliği elde ettiklerini, dile getirdi.
Yarışmada geçen yıl bölge birincisi ve Türkiye ikincisi olan Fatma GÜZEL'in de konuşmasına da yer verildi. Fatma GÜZEL, konuşmasında ise; dünyada tarımsal üretim ve beslenmede en büyük rolü kadınların oynadığını ve tarımda erkeğin en büyük destekçisinin kadın olduğu sözlerine yer verdi.
 

Konuşmaların ardından yarışmacılara; tarım, hayvancılık, sağlık ve beslenme gibi çeşitli konularda sorular yöneltildi. Yarışma sonunda merkez ilçe temsilcisi Keziban ÜZÜMCÜ birinci olurken, Şarkışla temsilcisi Gülseren AŞAR ikinciliği, Gemerek temsilcisi Fatma KAVUT ise, üçüncülüğü elde etti. İl birincisi Keziban ÜZÜMCÜ, ayrıca Gümüşhane'de yapılacak olan bölge yarışmasında Sivas'ı temsil etmeye hak kazandı.
    

Yarışma sonunda merkez ilçeden yarışmaya katılan Keziban ÜZÜMCÜ ve dereceye giren diğer yarışmacılar, Vali Zübeyir KEMELEK ve eşi Zehra KEMELEK, tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirilirken tüm yarışmacılara da '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kapsamında birer karanfil takdim edildi. Yarışma sonunda Vali KEMELEK ve beraberindekiler, yarışmacılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı