DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 07 Mart 2013, Perşembe 21:55 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FARUK KOCACIK "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" MESAJI YAYINLADI

FARUK KOCACIK "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" MESAJI YAYINLADI
FARUK KOCACIK  

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Günümüzde gelişmiş toplum olma koşullarından biri, kadına toplumsal yaşam içerisinde verilen değerden geçmektedir. Bu bakımdan gelişmiş toplumlar  kadına hak ettiği değeri vererek, onları toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası haline getirmeyi bilmişlerdir.
    Dünya kadınları arasında medeni ve siyasi haklarını ilk elde eden Türk Kadınları, özverisi, fedakârlığı ve kahramanlığı ile tüm ulusların kadınlarına örnek olmuştur. Her alanda büyüyen ve güçlenen ülkemizde kadınlarımız, askerlikten sağlığa, eğitimden tarıma kadar pek çok alanda önemli hizmetlerde bulunmaktadırlar. Türk Kadınının gücü, cesareti ve azmi sayesinde ülkemiz büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir.
    Aile kurumunun temeli sayılan kadın, toplumun da temeli sayılır. Sağlam temellere oturtulması gereken toplumsal bilincimiz kadınlarımızın eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi ile mümkün olacaktır. Üniversiteler ise Türk kadınının hak ettiği değeri görebilmesi, sosyal hayatın her alanında etkin roller alabilmesi için üzerlerine düşen görevin bilincindedirler. Kadınlarımızın eğitim düzeylerinin yükseltilmesi ve eğitimli kadın oranının artırılması için biz eğitimciler bu yükü severek omuzlamaktayız. Biliyoruz ki kadına verilecek değer, geleceğimize yapılacak en güzel yatırımdır. Bu aşamada kadına yönelik atılacak her güzel adım bizleri daha iyi yerlere taşıyacaktır.
    Bu duygu ve düşüncelerle kadına yönelik şiddetin olmadığı, kadınların baş tacı edildiği bir toplum olmamızı temenni ederek “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü” kutluyorum.

                                                                                                                    Prof. Dr. Faruk KOCACIK

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı