DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 07 Mart 2013, Perşembe 21:27 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VALİ ZÜBEYİR KEMELEK “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

VALİ ZÜBEYİR KEMELEK “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI
VALİ ZÜBEYİR KEMELEK “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI  

Bir toplumun kadına sunduğu hak ve sorumluluklar, verdiği önem ve duyduğu saygı o toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişmenin de temel ölçütlerinden biridir.

Anne, eş ve kardeş gibi en yüce unvan ve değerleri uhdesinde barındıran kadınların eğitimli, açık fikirli, düşünen, sorgulayan, üretime ve yönetime aktif bir şekilde katılan bireyler olmaları ülkemizin aydınlık geleceği açısından son derece önemlidir.

Tarihin her döneminde. hayatın her aşamasında görev alan Türk Kadını, özellikle Milli Mücadele döneminde sergilediği özverili, fedakar ve vatansever tutumuyla savaşları kazanmışlardır. Cumhuriyete giden yolda gerek cephede gerek cephe gerisinde aktif görev üstlenen kadınlarımız 4 Eylül Sivas Kongresi'ne ev sahipliği yapan İlimizde, bu dönemde pasif kalmamış, erkeklerle birlikte azim ve kararlılıkla, birlikte hareket ederek zafere doğru önemli adımlar atmışlar güçlü, cesur, tutumlarıyla destanlaşmışlardır. Sivas'lı kadınların vatanseverliği ve yiğitliği tarihte eşsiz bir yere sahiptir.

Günümüzde Türk kadını hemen hemen her sektörde görev almakta, iş hayatından siyasete, sanattan spora birçok alanda uluslar arası başarılara imza atmaktadır. Gerek kamuda gerekse özel sektörde çalışarak kendi imkanları ve emekleriyle üretime katılmaktadırlar bu da memnuniyet vericidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'nü kutlar, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı