DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 06 Mart 2013, Çarşamba 22:10 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİDEMİR’İN YENİ KAYYUM BAŞKANI KEMELEK

Sivas Demir Çelik A.Ş. (SİDEMİR)’de kayyum el değiştirdi. Kayyum başkanlığı koltuğunda Eski Vali Ali Kolat’ta yer alıyordu. Kolat’ın ilimizden ayrılarak, yerine Zübeyir Kemelek’in atanmıştı. Kemelek geçtiğimiz yıl yaz aylarında ilimize atanmasına rağmen, daha düne kadar eski Vali Kolat kayyum olarak devam ediyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde Kolat’ın yerine mevcut Vali Zübeyir Kemelek kayyum olarak göreve başladı.
SİDEMİR’İN YENİ KAYYUM BAŞKANI KEMELEK Sivas Demir Çelik A.Ş. (SİDEMİR)’de kayyum el değiştirdi. Kayyum başkanlığı koltuğunda Eski Vali Ali Kolat’ta yer alıyordu. Kolat’ın ilimizden ayrılarak, yerine Zübeyir Kemelek’in atanmıştı. Kemelek geçtiğimiz yıl yaz aylarında ilimize atanmasına rağmen, daha düne kadar eski Vali Kolat kayyum olarak devam ediyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde Kolat’ın yerine mevcut Vali Zübeyir Kemelek kayyum olarak göreve başladı.

29 Haziran 2006’da Erol Evcil’e yönelik düzenlenen operasyonun ardından Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Sivas Demir Çelik A.Ş.’ye (SİDEMİR) kayyum ataması yapılmıştı.

Geçtiğimiz aylarda üretimin durması ve işçilerin maaşlarını alamamasıyla gündeme gelen SİDEMİR’de Sivas eski Valisi Ali Kolat kayyumlardan biri olarak devam ediyordu. İlimize yeni Vali’nin atanmasıyla birlikte Kolat’ın boşattığı koltuğa Yeni Vali Zübeyir Kemelek oturdu. Kemelek Başkanlığındaki Kayyumda, Vali Yardımcısı, Defterdar, Muhakemat Müdürü, Vakıflar Bankası Bölge Müdürü ve sonradan dahil edilen Celal Dağgez yer alıyor.

Kemelek geçtiğimiz yaz aylarında ilimizde göreve başlamasına rağmen, kayyumluk görevine yeni geçerken, Kemelek ile birlikte diğer kayyum heyetinin kişi başı aylık 5 Bin TL maaş alıyorlar.

SİDEMİR geçtiğimiz aylarda işçilerin 3 ay boyunca maaşlarını alamaması nedeniyle eylem yapmalarıyla gündeme gelmişti. Eylemin uzamasının ardından işçiler kayyumları göreve davet etmişlerdi. Son olarak Valiliğin devreye girmesiyle birlikte SİDEMİR Müdürü ile bir protokol hazırlanarak işçiler razı edilmişti.

Yine geçtiğimiz aylarda SİDEMİR’de üretimin geçici olarak durdurulması gündeme gelmişti. Erol Evcil’in de katıldığı toplantılarda işçilerle sorunlar çözülerek, fabrikanın üretimine devam kararı alınmıştı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı