CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
DEMİRKAYA, YENİÇAĞ GAZETESİ SİVAS TEMSİLCİSİ OLARAK ATANDI…
Bu haber 05 Mart 2013, Salı 22:09 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VALİ ZÜBEYİR KEMELEK, OKUMA-YAZMA SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

'Okullar Hayat Olsun Projesi' kapsamında, Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi'nde açılan 'Okuma-Yazma Kursu'nu başarıyla tamamlayan Afganlı kursiyerlere sertifikaları verildi.
VALİ ZÜBEYİR KEMELEK, OKUMA-YAZMA SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI 'Okullar Hayat Olsun Projesi' kapsamında, Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi'nde açılan 'Okuma-Yazma Kursu'nu başarıyla tamamlayan Afganlı kursiyerlere sertifikaları verildi.
    
    Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen 'Okuma-Yazma' sertifika dağıtım törenine, Vali Zübeyir KEMELEK'in yanı sıra; Eşi Zehra KEMELEK, Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Nihat MAZLUM, basın mensupları, çok sayıda kursiyer ve vatandaş katıldı.

    
    Afganistan'la dostluğumuzun, kardeşliğimizin çok eskilere dayandığını ifade eden Vali KEMELEK, törende yaptığı konuşmada: "Bugün burada hep birlikte mutlu bir anı yaşıyoruz. Mülteci statüsünde Afganistan'dan gelen 60 kardeşimizin Türkçe okuma-yazma öğrendiklerini hep birlikte görmüş bulunuyoruz. Mülteci olarak buraya gelen kardeşlerimizin 3. bir dünya ülkesine gitmesi için uzunca bir süre gerekmektedir. Burada kaldıkları süre içerisinde Türkçeyi öğrenmeleri buradaki hayatlarını daha da kolalaştıracak. Okuma-yazma öğrenmeleri bu kardeşlerimize, nereye giderlerse gitsinler her zaman gerekli olacaktır. Ben bu kardeşlerimizin Türkçe okuma-yazma öğrenmelerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

    Program, Vali Zübeyir KEMELEK, eşi Zehra KEMELEK, Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ'nin okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını  vermeleri ve kursiyelerle hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle sona erdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : valilik kemelek
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı