DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 04 Mart 2013, Pazartesi 19:28 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABDÜLLATİF ŞENER İMRALI İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

Eski Bakanlardan ve kapanan Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, "Şu anda İmralı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden daha fazla basının odak merkezi haline dönüşmüştür." dedi.
ABDÜLLATİF ŞENER İMRALI İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU Eski Bakanlardan ve kapanan Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, "Şu anda İmralı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden daha fazla basının odak merkezi haline dönüşmüştür." dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için akşam üzeri karayolu ile memleketi Sivas'a gelen eski Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Susamışlar Konağı'nda hemşehrileriyle bir araya gelerek sohbet etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Abdullatif Şener, gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Suriye'de yaşananlarla ilgili olarak hükümetin baskısıyla Türkiye'deki yayın kuruluşlarının muhalifleri desteklediğini dile getiren Şener, "Onun için de hiçbir vatandaş Suriye'de ne olup bitiyor gerçek boyutuyla anlayamıyor." dedi.

İMRALI DEĞERLENDİRMESİ

İmralı'da yaşanan görüşmelere de değinen Şener, "İmralı'da yapılan görüşmeler Başbakan tarafından verilen talimatla yapılıyor. Görüşmeleri hükümet adına, Başbakan adına yapanlar da Başbakan'ın vekili sıfatıyla ve Başbakanın adına yapıyor. Şu anda İmralı, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden daha fazla basının odak merkezi haline dönüşmüştür. Hatta Başbakanlıktan daha fazla, parlamentodan daha fazla ve daha güçlü bir şekilde Türkiye gündeminin merkezi haline gelmiştir. Bunu ülke olarak, bu ülkenin aydınları, medyası, sivil toplum kuruluşları olarak düşünen herkesin masaya yatırıp farklı boyutlardan değerlendirmesi gerekir." dedi.

Bir gazetecinin 'Görüşmeler PKK'yı bitirebilir mi yoksa AK Parti'ye oy kaybettirir mi?' sorusuna ise Şener, "Vatandaşın bileceği bir şey. Bunu belirleyecek olan vatandaşın kendisidir. Demokrasi bunu gerektiriyor. Dolıyısıyla ortada bir tablo var, bu tabloyu hep birlikte algılamamız lazım. Vatandaş yanlış yapmaz."dedi.

'HALK MANİPÜLE EDİLİYOR'

Siyasetle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Şener, "Çağdaş demokratik değerlere göre yönetilen hiçbir ülkede bir siyasi partinin oyu yüzde 50'lere yaklaşmaz. Eğer bir ülkede bir partinin oyu yüzde 50'ye yaklaşmaş ise o ülkede çağdaş demokratik değerler ayakta değil devrilmiş, yıkılmış demektir. Oyun çokluğu vatandaşın beğenisini göstermez, oyun belli bir sınır üzerinde olması vatandaşın güç merkezleri tarafından manipüle edildiğini ve doğru bilgilenme hakkının gasp edildiğini gösterir. Türkiye'de şu anda yaşanan budur." diye konuştu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : abdulatif şener imralı
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı