DEMİRKAYA: “ ULAŞ KARASU KISA PANTOLUN İLE GEZERKEN….”
CUMHURİYET ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “AZ KALSIN KOLUMU KESECEKLERDİ”
“Örgüte hükmedemiyor, kendi ekibini kurmak istiyor”
SİVAS CHP İL ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR?
Bu haber 03 Mart 2013, Pazar 15:06 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"SİVAS VE YÖREMİZDE YETİŞTİRİLEN ORGANİK ÜRÜNLER SERGİSİ" AÇILDI

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sivas Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Organik Tarım Programı tarafından "Sivas ve Yöremizde Yetiştirilen Organik Ürünler Sergisi" açıldı.
 

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sivas Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Organik Tarım Programı tarafından "Sivas ve Yöremizde Yetiştirilen Organik Ürünler Sergisi" açıldı.

Serginin açılışına Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivas Meslek  Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Acar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

"Sivas ve Yöremizde Yetiştirilen Organik Ürünler Sergisi"ni gezen Rektör Prof. Dr. Kocacık  sergi hakkında Sivas Meslek  Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Acar ve Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tolga Karaköy'den bilgi aldı.

Sergi hakkında bilgi veren Sivas Meslek  Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Acar, Organik Tarım Programı öğrencilerinin hazırladıkları tarım ürünleri sergisini açtıklarını ifade ederek, "Öğrencilerimiz Sivas ve yöresinde, gerek organik gerekse iyi tarım uygulamaları sonucunda üretilen ürünleri okulumuz bünyesinde gerçekleştirdikleri etkinlikte sergilediler. Özellikle sebze ve meyvelerin bazılarının araştırma ve uygulama alanında öğrencilerimizin de katılımı ile üretilebileceğini belirtti.

Öğretim Görevlisi Volkan Yörük ise yapılan bu ve benzeri etkinliklerle öğrencilerin özel sektörü ve çalışma alanlarını tanıma fırsatı bulduklarını, organik tarımın öneminin her geçen gün arttığını, yapılan bilinçsiz tarım neticesinde topraklarımız giderek kirlendiğini ve elde edilen ürünlerin kalıntı miktarının çok yüksek olduğunu vurgulayarak, bu ürünlerle beslenen insanların sağlıklarının tehdit altında olduğunu belirtmiştir.

Organik Tarım Programı öğrencileri ise, yapılan etkinlikler  neticesinde bilgi, görgü ve becerilerinin artığını, çevre illerden çeşitli firmalarla da irtibata geçerek onların birikimlerinden de faydalanma imkanı bulduklarını söylediler.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZ !
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY
TRABZONSPOR
DİĞER
SİVASSPOR
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı